Švédská biskupice tvrdí, že má ‚daleko více společného s muslimy‘ než s ‚pravicovými křesťany‘

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Kontroverzní biskupice Stockholmu Eva Brunne odhalila, že nejenže pravicové křesťany nesnáší, nýbrž jak tvrdí, tak má daleko více společného s muslimy.

Tato biskupice Švédské církve pronesla svůj komentář tento týden v programu Lidé a víra vysílaném Sveriges Radio, v němž prohlásila, že záležitost křesťanských hodnot si z větší části uzurpovali pravicoví populisté.

„Musíme se všichni zamyslet nad tím, jakými lidmi jsme a s kým žijeme. A ve skutečnosti máme my všichni stejné hodnoty. Ač nemluvíme stejným jazykem nebo neuctíváme Boha stejným způsobem, ani stejně nevypadáme, tak stejně máme stejné hodnoty a měli bychom v této zemi žít společně a mít stejná práva,“ řekla v komentářích, o nichž referuje Nyheter Idag.

„Musím říct, že obvykle mám více společného s muslimy, s těmi, se kterými se setkávám, než s pravicovými křesťany,“ řekla a přidala dodatek, že i křesťané mají přeci své extremisty, přičemž mluvila o Křižácích a o pálení čarodějnic, k němuž docházelo před řadou staletí.

„Slýcháme toho spoustu o terorismu i úvahy o tom, že jsou to muslimové, kdo ho praktikuje, což tedy tak je, je to však nicméně jen maličká menšina mezi všemi těmi muslimy, které známe,“ dodala.

Tato první otevřeně lesbická biskupice Švédska Brunne už v minulosti vyvolala kontroverzi, když v roce 2015 začala do švédských kostelů umisťovat muslimské modlitebny a požadovala, aby se tam také odstranily kříže a další křesťanské symboly. Brunne své rozhodnutí hájila srovnáváním těchto prostor s modlitebnami pro četná náboženství, jaká se nachází na letištích nebo v nemocnicích.

Tato stockholmská biskupice ale není jediným členem Švédské církve, co vyjádřil své zalíbení v islámu. Loni lobovali u místní správy muslimové ve městě Växjö, aby jim povolila veřejně tlampači vyvolávat islámská volání k modlitbám.

Ač mnozí tento nápad zavrhovali, tak biskup Fredrik Modeus pro to vyjádřil svou podporu prohlášením: „Vítám tuto žádost a těším se, že v našem městě uslyším jak kostelní zvony, tak svoláváním k modlitbám.“

ONATHAN NACKSTRAND/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

5 Jun 2019

Někdejší české články o zřizování muslimských modliteben v kostelech touto biskupicí: Lesbická švédská biskupice chce z kostela sundat křesťanské kříže, aby potěšila muslimy

Další články o pokrokovém přístupu skandinávských církví ke křesťanským hodnotám v novém progresivním znění: Norští biskupové otevřeli dveře sňatkům gayů v kostele, když se sklonili pod tlakem aktivistů

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/06/05/swedish-bishop-claims-more-common-muslims-right-wing-christians/

 

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na