Švéd odsouzen za zanedbání povinnosti cenzury ‚nenávistných‘ komentářů

NWO

52letý Švéd byl odsouzen za „nenávistné“ komentáře vystavené ve skupině na sociálním médiu, přestože tyto komentáře napsaly jiné osoby.

Ty „nenávistné“ komentáře byly napsány ve facebookové skupině „Zastaňme se Švédska“ a obsahovaly materiály, které byly považovány za porušující švédský zákon proti hrozbám nebo zastrašování etnických skupin, hlásí švédský vysílač SVT.

Tento 52letý muž, který byl administrátorem oné skupiny, byl shledán vinným z porušení Zákona BBS z roku 1998, uvádí zpravodajská webová stránka Nyheter Idag, kdy jej činili odpovědným za nesmazání komentářů uváděných v této skupině, ač on sám je nenapsal.

Pokud nebude tento případ zvrácen odvoláním k nejvyššímu soudu, bude to první případ rozsudku na základě tohoto zákona.

Tento 52letý odsouzenec popírá, že by se dopustil jakéhokoliv zločinu, kdy říká, že si těch komentářů, které na něj vytáhli, ani nevšiml, a uváděl, že tato skupina má kolem 162 000 členů a přidává se do ní 3 miliony komentářů ročně.

Svědek obžaloby z neziskovky Juridik Fronten (Právní fronta), tj. ze skupiny, která se angažuje v odhalování „názory formujících aktivit spojených s národoveckým pravicovým populismem a s násilnými přečiny,“ dokládal, že obžalovanému poslali pdf soubor nahlašující ty nenávistné komentáře.

Tento muž však tvrdil, že daný soubor vůbec neotevřel, kdy soudu říkal, že neotvírá přílohy od lidí, které nezná, a tudíž ty komentáře vůbec neviděl.

Poté, co tohoto 52 letého muže soud shledal vinným, tak jej odsoudil k 60 dnům podmíněného rozsudku a žádá od něj, aby zaplatil 40 250 švédských korun (přes 97 000 Kč) právních nákladů.

Tento případ původně nahlásila skupina internetových aktivistů za sociální spravedlnost Näthatsgranskaren, které se ve Švédsku připisuje odpovědnost za vzestup počtů vyšetřování a stíhání nenávistné mluvy na internetu.

Tuto skupinu v roce 2017 založil bývalý policajt Tomas Åberg, který práci této skupiny v roce 2018 popsal: „Vyvinuli jsme program, který hledá na sociálních médiích zločinné sítě přes vyhledávání klíčových slov, kombinací slov a frází, které mohou zakládat skutkovou podstatu trestného činu.“

Åberg rovněž přiznal, že většina jimi nahlášených pachatelů jsou starší lidé včetně 70letého muže, který byl letos odsouzen poté, co jej policii tato organizace nahlásila, že na Facebooku napsal, že Somálci jsou „líní“.

The Associated Press

CHRIS TOMLINSON

28 Jun 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/06/28/swedish-man-convicted-hate-comments-he-did-not-write/

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments