SAÚDY VEDENÁ KOALICE V PROHRANÉ BITVĚ O PROVINCII DALI V JEMENU UTRPĚLA OBROVSKÉ ZTRÁTY, PODÍVEJTE SE NA VIDEO HOUTHIŮ Z ROZBÍJENÍ SAÚDSKÝCH POZIC

Mezinárodní konflikty, NWO

12. července rozbili Houthiové ohromný pozemní útok Saúdy vedené koalice a jejich zástupných salafistických milicí na jejich pozice v oblasti Qa’taba v provincii Dali ve středním Jemenu.

Video bojů v Qa’taba zveřejněné mediální větví této jemenské skupiny ukazuje, jak houthijské síly rozbíjí pozice válečníků vysílaných Saúdy zejména 20 mm rychlopalnými kanónky M61 Vulcan namontovanými na pick-upech. Také se kromě jiného naživo podíváte, jak této koalici rozbíjí opěrná opevnění a vozidla protitankovými řízenými střelami.

V květnu Houthiové zahájili obrovskou vojenskou operaci v Dali. Bojovníci této jemenské skupiny uvedenou provincii z větší části vyčistili, aniž by se Saúdy podporované síly zmohly na pořádný odpor.

Teď Saúdové zkusili protiútok, který jim Houthiové rozbili.

Tento krach Saúdy vedené koalice v Dali nejspíš Houthie povzbudí, aby své operace ve středním Jemeno rozvinuli do velkých rozměrů. Tato Íránem podporovaná skupina už teď stupňuje své útoky na provincii Ma’rib. Hlavní spojenec Saúdů Spojené arabské emiráty v posledních týdnech z Jemenu větší část svých vojsk stáhly.

Zdroj: https://southfront.org/saudi-led-coalition-suffers-from-heavy-losses-in-failed-dali-attack-video/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments