Střet populistů s globalisty v nové italské vládě kvůli migraci

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

S tím, jak do Středozemního moře přichází teplejší a klidnější počasí, probíhá v nové italské vládě konflikt o ilegální migraci, neboť spojenec Mattea Salviniho se stal náměstkem ministryně vnitra.

Vůdce Ligy Salvini v pondělí vyslal Nicolu Molteniho, aby převzal funkci náměstka současné ministryně vnitra Luciany Lamorgese, kdy tuto funkci Molteni zastával už, když Salvini v první vládě bývalého premiéra Giuseppe Conteho sloužil jako ministr vnitra.

Molteni, který Salvinimu pomáhal s vyhláškami proti masové migraci, slíbil, že bude se současnou levicovou ministryní vnitra v nové vládě vedené bývalým šéfem Evropské centrální banky Mariem Draghim sice spolupracovat, zároveň však vyzval ke „změně kurzu,“ neboť počty migrantů narůstají, hlásí Il Giornale.

Také Salvini řekl, že on a Liga Draghiho vládu podpoří, stanovil ale: „I s otevřenými přístavy, musíme změnit strategii.“

Ministryně vnitra Lamorgese mezitím nesignalizovala žádnou změnu ve své politice, která za dobu, kdy šéfuje už od časů druhé vlády Giuseppe Conteho, ministerstvu vnitra, vedla k dramatickému vzestupu počtů nově příchozích.

Ministerský předseda Draghi však vzhlíží k Evropské unii, že ta pro Itálii přinese řešení ilegální migrace, a už předtím promlouval k italskému senátu o své touze podpořit Evropský migrační pakt.

„Dojednání nového Migračního a azylového paktu pro nás bude výzvou, ve které budeme prosazovat rozhodné posílení rovnováhy mezi odpovědnostmi zemí prvního vstupu a účinnou solidaritou,“ řekl Draghi minulý měsíc senátorům.

„Kriticky důležitá bude také konstrukce návratové politiky pro ty, kdo nejsou způsobilí pro mezinárodní ochranu, spolu s respektem lidských práv uprchlíků,“ dodal.

Evropská unie se už řadu posledních let snaží o dohodu jednotné smlouvy o ilegální migraci, která často obsahuje návrhy na redistribuci ilegálních migrantů, aby se tak ulehčil tlak na pohraniční státy jako Itálie a Řecko.

Tato jednání však převážně krachují, jelikož státy jako Polsko a Maďarsko redistribuci migrantů do svých zemí zavrhují.

ALESSANDRO FUCARINI/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

3 Mar 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/03/03/new-italian-govt-set-potential-conflict-illegal-migration-issue/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments