Střelci v Paříži zaútočili na saúdského prince a ukradli mu “citlivé dokumenty

Nezařazené

Uprostřed globálního geopolitického napětí – o kterém si akciové trhy zjevně myslí, že je už vyřešeno – nabývají zprávy, že kolona saúdského prince byla v Paříži přepadena Kalašnikovy třímajícími střelci, nabývá na větší významnosti, než by tomu bylo normálně. Útočníci ukradli 250 000 euro v hotovosti a co je daleko podstatnější – „citlivé dokumenty.“ Nebyl zadržen žádný podezřelý, a aby to bylo ještě zašmodrchanější, tak místní policie uvedla: „Je to dost neobvyklé přepadení. Byli zjevně dobře informovaní. Pravdou je, že to provedli dost neobvyklým způsobem.“

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou na eshop.reformy.cz

Po loupežném přepadení kolony Saúdského prince v Paříži Kalašnikovi třímající loupežníci uprchli s 250 000 eury v hotovosti a údajně ukradli i „citlivé“ dokumenty, uvedla v pondělí francouzská policie. A jak hlásí RFI:

Přepadení řekli policii, že auto během jízdy po pařížském městském okruhu zastavila v neděli večer v 9:30 h skupina osmi lidí.

Některé zprávy říkají, že útočníci byli vyzbrojeni Kalašnikovi, ale při útoku, který se odehrál v oblasti u Porte de la Chapelle v severní Paříži, nebyl nikdo zraněn.

Kolona jela po cestě ze saúdskoarabské ambasády na letiště Le Bourget, kde čekal soukromý tryskáč.

Zloději ujeli s posledním z vozů této kolony a vzali si s sebou i řidiče, asistenta a bodyguarda.

Ti byli nedaleko odsud propuštěni.  Vozidlo z kolony i další vozidlo, které lupiči použili, bylo nalezeno na kraji Paříže v plamenech.

Dosud nebyl zadržen žádný podezřelý.

„Byl to dost neobvyklý útok. Byli zjevně dobře informovaní. Je pravdou, že to bylo provedeno dost vzácným způsobem,“ řekl policejní zdroj.

Vyšetřovatelé zkouší zjistit, zda útočníky zajímaly peníze, které ukradli, nebo ty dokumenty, které francouzské noviny Le Parisien popsaly jako „citlivé“.

*  *  *

Člověk se může jenom dohadovat o obsahu těch ‚citlivých dokumentů‘, jelikož to vypadá na extrémně dobře naplánovaný přepad, aby šlo jen o ukradení $350 000 … zvláště teď, když Katar začal s posuvem ve svých postojích.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

Čtěte také:

Bývalý šéf saúdské tajné služby Bandar opět úřaduje

Divný pavouk ze Středního východu: posuv v roli “loutkáře za scénou” Kataru

 

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments