Středomořské země se dožadují přerozdělování migrantů do celé EU

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

ATÉNY, Řecko (AP) – Ministři vnitra pěti středomořských zemí na frontové linii masové migrace do Evropy chtějí, aby jejich partneři v EU to břímě sdíleli rovným dílem.

„Nemůžeme být už dále trestáni za svou zeměpisnou polohu,“ řekl v sobotu Byron Camilleri z Malty, čímž shrnul postoj jak svůj, tak svých kolegů z Kypru, Řecka, Itálie a Španělska, kteří se sešli v Aténách.

Řecký ministerský předseda Kyriakos Mitsotakis a místopředseda Evropské komise Margaritis Schinas se k části toho zasedání přidali také, kdy Schinas koordinuje práci komise na revizi migračního a azylového paktu Evropské unie.

Ministři z Kypru, Řecka, Itálie, Malty a Španělska loni vytvořili skupinu „MED 5“, aby vytvořili jednotnou frontu k ovlivňování nového paktu EU.

Mají trojí požadavek: lepší spolupráce se zeměmi v Africe, na Středním východě a v Jižní Asii, odkud většina do Evropy mířících migrantů a žadatelů o azyl pochází; větší ochota ostatních členských zemí EU přijímat nově příchozí migranty; a centralizovaný evropský repatriační mechanismus, na který bude dohlížet výkonná komise EU.

Jihoevropské země s rozsáhlým pobřežím jsou předurčeny k zatížením tím náporem žadatelů o azyl doufajících ve vstup do EU. Většina do Evropy mířících migrantů cestuje na člunech po nebezpečných středomořských pašeráckých trasách od tureckého pobřeží na blízké řecké ostrovy nebo přes Středozemní moře ze severní Afriky.

Ministři diskutovali i o tom, zda Turecko nesehrálo aktivní roli při vytlačování migrantů do Evropy v rozporu se smlouvou o kontrole migrace z roku 2016 mezi EU a Tureckem.

Ministr vnitra Kypru Nikos Nouris řekl, že většina migrantů přicházejících do jeho země přišla z tureckými Kypřany kontrolované severní části ostrova. Vyzval Turecko, aby přijalo inspekce na svém jižním pobřeží Frontexem, tj. Evropskou agenturou pohraniční a pobřežní ochrany.

Loni turecký prezident v jednom okamžiku řekl, že jeho vláda už nebude migranty odrazovat od pokusů o překračování hranic do Řecka.

AP Photo/Yorgos Karahalis

BREITBART LONDON

20 Mar 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/03/20/mediterranean-nations-demand-migrant-distribution-across-eu/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments