Středo a Východo-Evropané si myslí, že migranti ohrožují jejich identitu a hodnoty

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Značná část lidí východní a střední Evropy si myslí, že migranti představují hrozbu pro jejich identitu a hodnoty, zjistil průzkum.

Toto prohlášení získalo podporu u většiny respondentů na Slovensku (72 procent), v České republice (72 procent), v Estonsku (56 procent), v Maďarsku (52 procent) a v Bulharsku (50 procent), uvádí průzkum mezi lidmi 10 zemí po celé východní a střední Evropě.

Tuto studii nazvanou „Hlasy střední a východní Evropy: Vnímání demokracie a veřejné správy v 10 zemích EU, v úterý vydal na Slovensku sídlící think-tank Globsec.

V Lotyšsku je podíl těch, kdo říkají, že migranti představují hrozbu, 45 procent, v Litvě 43 procent, v Rakousku 42 procent, v Polsku 41 procent a v Rumunsku 25 procent.

Obyvatelé však často shledávají i lidi, kteří žijí alternativním způsobem života, ale jsou jejich krajany, jako nikoliv menší hrozbu jejich způsobu života, než jak vnímají migranty. Kolem třetiny nebo více respondentů na Slovensku (39 procent), v Litvě (36 procent), v Bulharsku (36 procent), v Estonsku (35 procent) a v Maďarsku (30 procent) vnímá agendu LGBT jako hrozbu jejich identitě a hodnotám.

Jejich názory asi odráží nedávné poznámky maďarského vůdce Viktora Orbána, který reagoval sžíravým humorem na skutečnosti, že zatímco Západní myšlenkoví vůdci a nátlakové skupiny poučují Maďarsko, jak má řídit své záležitosti, tak sami doma zažívají značný rozvrat, ale také podezření z cizího vměšování. Čtvrtina nebo více lidí ve všech zkoumaných zemích, říká, že si myslí, že: „Západní společnosti a jejich způsob života,“ jsou hrozbou jejich národní identitě a hodnotám.

Podíl lidí, kteří s tímto prohlášením souhlasí, je v rozmezí od 23 procenty v Litvě a v Polsku až po 50 procent na Slovensku.

„Trend rostoucího distancování od liberální demokracie a nárůst světonázorů budovaných na nacionalismu, tradici nebo náboženství se Středoevropanům a Východoevropanům nevyhýbá,“ tvrdí studie, která kvůli tomu zlořečí „populistům a polarizující rétorice.“

V části soustřeďující se na „konspirace a dezinformace“ v tomto regionu tvrdí Globsec, že se v některých zemích „zase oživil anti-semitismus“ s poukazem na skutečnost, že „v Maďarsku 49% a v Česku 56% lidí věří, že ty protivládní protesty minulých let zinscenoval a finančně podporoval George Soros.“

Shodnou okolností podle přehledu Globsec 2017/2018 je Nadace otevřené společnosti tohoto v Maďarsku narozeného miliardáře uváděna jako „institucionální partner“ tohoto think tanku spolu s Ministerstvem zahraničí USA a s NATO.

Nedávno se polský prezident stal předmětem útoků mezinárodních médií, když prohlásil, že agenda LGBT s jejím zaměřením na genderovou teorii a prosazování homosexuálního životního stylu ve školách, je „cizorodou ideologií,“ která pro tuto zemi představuje hrozbu.

Ale ač jen 25 procent Poláků řeklo Globsec průzkumu, že lidé z LGBT představují hrozbu pro jejich identitu a hodnoty, tak tato země zdaleka není úrodným polem pro aktivistickou ideologii a agendu, jak Breitbart London referoval už minulý týden.

Průzkum před celonárodními prezidentskými volbami tento měsíc odhalil, že jen 22 procent Poláků podporuje tzv. sňatky stejného pohlaví, kdy 62 procent je proti, kdy jen 10 procent respondentů říká, že podporují legalizaci adopce dětí homosexuálními páry.

PETRAS MALUKAS/AFP via Getty Images

VIRGINIA HALE

24 Jun 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/06/24/central-eastern-europe-migrants-threat/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments