Straně Liga Mattea Salviniho se v Itálii zdvojnásobila popularita

Evropská Unie, POLITIKA

Italská strana Liga od svého volebního vítězství před rokem podle pondělního celonárodního průzkumu zdvojnásobila svoji popularitu.

V době celonárodních voleb 4. března 2018 to byla méně než pětina voličů (17 procent), kteří tehdy upřednostňovali Ligu oproti jiným stranám, přičemž toto číslo je dnes téměř přesným dvojnásobkem 33,9 procenta, což činí z Ligy se značným náskokem největšího favorita v Itálii.

S odstupem na druhém a třetím místě jsou Demokratická strana (PD) a vládní partner Ligy Hnutí pěti hvězd (M5S), kteří mají v tomto pořadí 21,1 procenta respektive 21 procent přízně Italů. Pondělí bylo prvním dnem od voleb, kdy měla PD vyšší výsledek průzkumu než M5S, i když jen o desetinu procenta.

M5S trpí od voleb před rokem neustálým propadem popularity, když už za tu dobu ztratila skoro 11 procent.

Celá ta centro-pravicová koalice, do níž je M5S zapojeno a která vede národní vládu, je však jako celek silnější, kdy má podporu skoro 47 procent italských voličů. Ve volbách loni v březnu získala centro-pravicová koalice 35 procent hlasů, čímž se v té době jevila nejsilnější.

Ovšem v současnosti má ta populistická koaliční vláda skládající se z Ligy a z M5S míru schvalování přes 54 procent Italů, jak ukazuje další průzkum zveřejněný 15. března.

Italský volební průzkum

Nejpopulárnějším politickým vůdcem Itálie je nadále ministr vnitra Matteo Salvini, který je zároveň i vůdcem Ligy. Míra schvalování Salviniho je 59 procent, což je nesilnějším důvodem toho meteorického vzestupu popularity Ligy po celém italském poloostrově.

Upřímný a zjevně neohrožený Salvini, zanícený uživatel sociálních médií, učinil z omezení ilegální imigrace svůj úkol číslo jedna, čímž si získal uznání značné většiny Italů.

Loňský průzkum odhalil, že pan Salvini je nejvěrohodnějším politikem v této zemi.

AFP/Alberto PIZZOLI

19 Mar 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/politics/2019/03/19/italy-matteo-salvinis-league-party-doubles-popularity/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Rubáš
2 let před

Líbí se mi, že Salvinimu je úplně jedno co si o něm myslí Juncker, Macron a Merkelová. Dělá si svoji práci a jejich kritika ho jenom posiluje.

http://www.epshark.cz/clanek/1118/italsky-ministr-vnitra-predstavil-novou-tvrdsi-migracni-politiku