Strana Merkelové obviňuje USA z celonárodních protestů proti censuře internetu

POLITIKA, Světová, TECHNOLOGIE

Ač se obě německé koaliční strany CDU a SPD ve své koaliční dohodě smluvily, že zavedou filtry na stahování z internetu, tak tento svůj slib porušily, ale místo, aby přiznaly chyby a to, že to způsobily demonstrace, tak z toho nyní obviňují USA.

Z oficiální účtu CDU/CSU se tweetnulo: „Když se americké korporace uchylují k masivním dezinformacím a k placeným protestům ve snaze zablokovat nám zákony, tak je naše demokracie ohrožena.“

Podle určitých zdrojů se dnes (bylo to 23. 3. 2019) vyhrnuly desítky a někde stovky tisíc lidí do ulic, aby pochodovaly proti stahovacím filtrům navrženým CDU a proti další cenzuře internetu.

Ohromné demonstrace s mnohatisícovou účastí jsme zažili v téměř všech významných německých městech včetně Berlína, Hamburku a Mnichova.

Nicméně europolitik Daniel Caspary z CDU/CSU je přesvědčen, že toto lidové hnutí, které bylo neustále očerňováno, že bylo pozdviženo internetovými roboty, vytáhlo tolika lidí do ulic kvůli tomu, že americké neziskovky platily demonstranty 450 euro za osobu.

Také Axel Voss, tj. muž, který za CDU/CSU ten cenzurní Paragraf 13, co měl být v německém zákoníku, protlačuje jako celoevropsky závazný zákon v Evropském parlamentu, zrovna tak obviňuje americké společnosti jako Google, YouTube a Facebook, že šíří falešné informace, aby prosazovaly své cíle protidemokratického a svobody ohrožujícího sabotování cenzury.

Ovšem demonstrace ve Švýcarsku a Rakousku, které probíhaly souběžně, ještě nebyly napadeny stejně duchaplně odsuzující argumentací.

By Stan M 23 March 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/03/merkels-party-blames-usa-for-nationwide-protests-against-internet-censorship-proposed-in-article-13/

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments