Srbsko drze přebírá ruský protiletecký systém i přes hrozby amerických sankcí za takovou nezákonnou impregnaci proti řádnému humanitárnímu bombardování

Mezinárodní konflikty, NWO

BĚLEHRAD, Srbsko (AP) – Srbsko obdrželo sofistikovaný protiletecký systém z Ruska i přes možné americké sankce proti tomuto balkánskému státu, který formálně usiluje o členství v Evropské unii.

Srbský prezident Aleksandar Vucic v neděli provládní televizi Prva řekl, že protiletecký systém Pancir S1 byl po návrhu ruského prezidenta Vladimira Putina už koupen.

Více ruských zbraní do Srbska i přes hrozby amerických sankcí

„Kupte si Pancir, ten v Sýrii předvedl svou nejlepší účinnost,“ citoval Vucic Putina, když mluvil o jedné z jejich nedávných četných schůzek.

„Tento protiletecký systém je velice účinný při ničení dronů, které se v moderním válčení stávají kriticky důležité,“ řekl Vucic.

Přestože Srbsko usiluje o vstup do EU, tak pod Vucicovým populistickým vedením posílilo úzké politické a vojenské vazby se svým slovanským spojencem Ruskem.

Srbsko slíbilo, že zůstane mimo NATO a odmítlo se přidat k Západním sankcím proti Rusku za jeho politiku vůči Ukrajině.

Západ ale na ruské vyzbrojování Srbska pohlíží s nelibostí, zvlášť když na Balkáně, který v 90. letech zažil ničivou občanskou válku, roste zase napětí. V roce 1999 NATO intervenovalo do Srbska, aby zastavilo krvavé srbské zničení albánských separatistů v Kosovu.

Američtí činitelé otevřeně mluvili o zavedení sankcí proti Srbsku v případě, že Moskva do této země prodá více zbraní, zvláště takových zbraní, které by mohly ohrozit bezpečnost sousedních členských států NATO.

Vucic řekl, že doufá, že k žádným sankcím nedojde, protože o nákupu Pancirů otevřeně mluvil. Řekl, že hrozba případných sankcí by se mohla zaměřit na možný nákup protileteckých systémů S-400, které mají daleko větší dosah, a jde o daleko ofenzivnější zbraně.

Sobotní dodávka dvou ze šesti nakoupených ruských raketových systémů přichází jen pár dnů poté, kdy ruský ministr obrany Sergej Šojgu navštívil Bělehrad, kde prohlásil, že vojenská spolupráce mezi těmito dvěma státy dosáhla „fundamentálně“ novou úroveň.

Pancir je raketový systém rychlé palby určený k obraně proti křižujícím střelám, dronům a nízko letícím letadlům s dosahem asi 20 kilometrů.

By Voice of Europe 23 February 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/02/serbia-receives-advanced-russian-anti-aircraft-system-despite-us-sanction-threats/

Sdílejte přátelům

1
Komentujte

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Miroslav

NATO v čele s teroristickým a fašistickým státem USA se bojí, že případné další „humanitární bombardování“ Srbska by mohlo díky Ruskému protiletadlovému systému Pancíř S1 mohlo skončit debaklem… a vo tom to je !!!