Srbská armáda vyslána k hranici na ochranu před migranty (VIDEO)

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Bělehrad, Srbsko (AP) – Srbsko vyslalo svoji armádu do města u hranic s Chorvatskem, kde váznou stovky migrantů v naději, že se jim povede dostat se do Evropské unie.

Ministerstvo obrany v sobotu prohlásilo, že president Aleksandr Vucic nařídil nasazení vojsk k „zabezpečení“ tří táborů migrantů u západního města Sid, které ubytovávají asi 1 500 lidí převážně ze Sýrie, Afghánistánu a Pákistánu.

Vucic řekl, že toto nasazení nařídil na ochranu místního obyvatelstva před údajným obtěžováním a loupežemi páchanými migranty.

Promluvil na televizi Prva ke zrušení stavu nouze z tohoto měsíce kvůli boji s šířením koronaviru, po kterém prý migranti začali slídit kolem svých táborů, kdy páchali „drobnou zločinnosti a ilegálně vstupovali do domů.“

„Kvůli tomu se lidé necítí v bezpečí,“ řekl Vucic.

Vůči migrantům se začala mezi obyvatelstvem šířit čím dál větší zášť a docházelo k častým protestům vyjadřujícím nespokojenost organizovaným před tábory krajně pravicovými skupinami.

V Srbsku vázne odhadem 4 000 migrantů nacházejících na hlavních tranzitních trasách přes Balkán, kudy prchají lidé před válkou a chudobou.

Řecko, země, která se potýká s těžkostmi při zvládání velkého počtu migrantů překračujících její hranice, v sobotu přijalo kroky k znovusjednocení sirotků s jejich rodinami.

Dvacet tři nezletilých, převážně z Afghánistánu, v sobotu odletělo z Atén do Švýcarska, kde budou konečně zase spojeni se svými rodinami, uvedly řecké úřady.

Náměstek ministra pro migraci a azyly Giorgos Koumoutsakos řekl, že Řecko brzy opustí 508 žadatelů o azyl.

By Arthur Lyons 19 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/serbian-army-deployed-near-border-to-protect-against-migrants/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments