Spolu s pokračujícími přípravami na válku nabízí Rusko Číně kradmé bitevníky

EKONOMIKA, Světová

Pekingem kontrolovaný Global Timers hlásí, že Čína nakoupí ruské bitevníky páté generace Su-57, což je krok významného rozšíření strategických vztahů mezi oběma zeměmi.

Ředitel pro mezinárodní spolupráci a regionální politiku v Rostec Viktor Kladov na Mezinárodní námořní a letecké výstavě v Langkawi (LIMA) v Malajsii oznámil, že exportní verze Su-57 přezdívaná Su-57E dostane během pár týdnů od prezidenta Vladimira Putina exportní povolení.

Kladov řekl: „Čína před nedávnem dostala dodávku 24 letounů Su-35 a v následujících letech učiní Čína rozhodnutí buď si opatřit další Su-35, začít Su-35 stavět v Číně, nebo nakoupit pátou generaci leteckých bitevníků, což by byla pro Su-57E další příležitost.

Global Times uvedl, že „Čína dostala nabídku nejlepších ruských válečných letounů.“ Avšak s citacemi interview s Wang Yongqingem, šéfkonstruktérem u Shenyan Aircraft Corporation, Global Times tvrdí, že další kradmý bitevní ve flotile by vyvolal problémy pro program čínských kradmých bitevníků J-20. Yongqing řekl, že Su-57E by se hodil k „technickým studiím“ kradmých technologií.

Podle Jane’s Defence Weekly Kladov řekl, že zákazníci ze Středního východu se o Su-57E  zajímají jako o levnou alternativu k F-35 Lighting II od Lockheed Martin.

Očekává se, že tento letoun bude letos odhalen na Dubajské letecké show. Kladov řekl, že Indie s Čínou jsou očekávaní první zákazníci z asijsko-pacifického regionu.

Avšak šéfredaktor Aerospace Knoledge Wang Ya’nan řekl, že je sice s ruskými kradmými bitevníky spokojen, existuje tu ale určitý konflikt zájmů, jelikož Čína si už vyvinula J-20.

Čína je uprostřed posledních příprav J-20 před sériovou výrobou, která se očekává, že začne v nejbližší budoucnosti, řekl Global Times Ya’nan.

Několik Su-57 údajně prošlo v 1. kvartále 2018 zkouškou skutečným bojem. V březnu ruský prezident Vladimir Putin Su-57 prohlásil za nejlepší tryskový bitevník světa.

Čínská potenciální akvizice ruských kradmých letounů přichází v době, kdy USA obě tyto země obklopují svými přáteli zásobovanými americkými letouny F-35.

S tím, jak už probíhá Studená válka 2.0, NATO rychle lifruje kradmé tryskáče do Východní hemisféry a USA, jakož i Čína s Ruskem, zvyšují sázky, tak pravděpodobnost významného konfliktu po roce 2020 významně narůstá.

by Tyler Durden

Wed, 04/03/2019 – 19:40

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-04-02/russia-offers-stealth-fighters-china-war-preparations-continue

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments