Společně zasazený strom symbolizující „přátelství“ mezi Trumpem a Macronem uhynul

Nezařazené, POLITIKA, Světová

Loni v dubnu na vrcholu státnických námluv francouzsko-americké romance, která mezitím vyšuměla, daroval Emmanuel Macron Donaldu Trumpovi dubový strom, který pak spolu oba vůdci ceremoniálně zasadili do manikůrou vyfintěného trávníku u Bílého domu. Fotka obou prezidentů hrabajících hlínu se rychle stala virální a symbolizovala přátelství, které si oba vůdci projevovali.

Bylo to symbolické gesto: strom pocházel z lesa Belleau Wood severovýchodně od Paříže, tj. z místa průlomové bitvy, v níž v červnu 1918 koncem první světové války padlo 1 811 Američanů.

Od té doby se Trumpovy vztahy s Evropou hodně pokazily a jeho přátelství s Macronem mezi tím už podlomila řada záležitostí táhnoucích se od Íránu až po obchod – a ani ten strom nepřežil. Což je dost ironického, protože během Macronovy dubnové státní návštěvy 2018 tweetoval, že ta sazenice se stane „připomínkou těchto nerozborných vztahů a vazeb mezi námi“ a „nezdolnosti tohoto přátelství“ mezi oběma národy. Jeho poselství bylo: i z malého žaludu, když zakoření, nakonec vyrostou mohutné transatlantické vztahy.

No, ale třeba prý nezahynul.

Jakmile už na něj nebyly upřeny kamery, tak byl strom zase vykořeněn a zmizel v karanténě, aby se tak zabránilo šíření cizorodých chorob a invazivních druhů hmyzu.

„Jde o karanténu, která je povinná pro všechny živé organismy dovezené do USA,“ napsal na Twitter tehdejší francouzský velvyslanec v Americe Garard Araud s dodatkem, že později bude opět zasazen. Obrázky od té doby ale ukázaly jen flek zežloutlé trávy na jižním trávníku Bílého domu, kde byl tento symbolický strom zasazen.

Strom totiž nikdy znovu zasazen nebyl: strom v karanténě uhynul. Jeho smrt potvrdily Agence France-Presse diplomatické zdroje. Úplně stejně jako vzájemné zalíbení mezi Macronem a Trumpem, ani z toho už nic není.

by Tyler Durden

Tue, 06/11/2019 – 08:01

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-06-10/tree-symbolizing-friendship-between-trump-and-macron-has-died

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na