Spojené národy Evropské unii říkají, aby své vakcíny dala migrantům

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Migrační agentura OSN, čili Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) vyzvala členské státy Evropské unie, aby zajistily, že všichni migranti na jejich území bez ohledu na jejich legálnost či nelegálnost dostanou vakcínu na koronavirus.

„Teď, když nám přichází zprávy o vakcínách, je tedy problémem členských států EU, který před nimi stojí, zaručit přístup k vakcíně všem, kteří jsou na vašem území, ne jen občanům, nýbrž i všem uprchlíkům, vysídleným lidem a migrantům, kteří jsou v Evropě,“ tvrdil generální ředitel této agentury Spojených národů Antonio Vitorino ve zjevném poukazu, že evropské do velké míry z veřejných fondů financované zdravotní služby by měly uhradit vakcinaci všech migrantů, ne jen těch legálních jako uprchlíci.

„Je to za účelem jejich bezpečnosti a blahobytu celé hostitelské komunity v zemích, které je přijímají,“ řekl Vitorino.

„Nikdo není bezpečný, pokud nejsou všichni bezpeční,“ tvrdil s poukazem, že migrační toky tu pandemii zvyšují, neboť zvláště v africkém regionu Sahel probíhá „exploze“ epidemie.

Žadatelé o azyl a ilegální migranti v Evropě ne vždy ty služby zdarma přijímali a zařízení, co jim je poskytovala, se nesetkávala s vděčností.

V Británii, která technicky už není členským státem EU, ale zůstává členem jen podle jména, protože „přechodné“ období Brexitu pokračuje, nedávno migranti ubytovaní v otevřeném táboře na britské vojenské základně ve Walesu protestovali, že jejich ubytování zdarma je jako „vězení“. Migranti v jiných bývalých vojenských kasárnách vyjádřili svou nespokojenost s bydlením ještě silněji, když se pokusili rozbít ploty kolem tábora.

Než byly tyto tábory otevřeny, byli migranti za ohromné sumy ubytováni v hotelech a mnozí ještě jsou, i když i to bylo mnoha migranty a pro-migračními organizacemi považováno za nedostatečně štědré.

Např. v hotelu v Glasgow po incidentu, v němž ubytovaný zahájil brutální nožový útok na několik lidí včetně policisty, následoval pokřik aktivistů, že si stěžoval, jak tam „velice hladověl.“

Podle levicového Guardian dostávali v hotelu zdarma „tři jídla denně“ spolu se „základními hygienickými službami a prádelnou“ a také WiFi, nicméně aktivista Kurdské komunity Skotska Ako Zada vysvětloval, že „ti lidé si stěžovali, že po celou dobu pořád dostávají stejné špagety a makarony se sýrem. To je pro ně kulturně přezíravé.“

Tehdy stovky lidí porušily koronavirové předpisy, aby se zúčastnili pohřbu útočníka, kterého v reakci na ten útok zastřelili policisté.

BULENT KILIC/AFP via Getty Images

JACK MONTGOMERY

22 Nov 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/11/22/united-nations-tells-eu-give-vaccines-migrants/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments