Spojenci vzdorují americkým výzvám, aby se přidali k anti-íránským námořním silám, ze strachu, že by se tím jen zhoršilo napětí

Nezařazené, NWO

Na obrázku úderná skupina letadlové lodi zachraňující mír v Zálivu.

S tím, jak mezi USA a Íránem stále roste napětí, pokouší se američtí činitelé nalákat spojence, aby se přidali k námořním silám a ochránili tak pro sebe klíčové lodní cesty u pobřeží Íránu. Prozatím ale ještě nikoho nenalákali.

Trumpova administrativa strašně touží, aby jí ostatní národy zaplatily obranu Hormuzské úžin y, a Trump argumentuje, že celé náklady by za svět neměly zůstat jen na Americe.

Spojené Státy mají potíže se získáváním podpory svých spojenců pro tuto iniciativu zlepšení dohledu nad životně důležitými středovýchodními cestami přepravy ropy ze strachu, že se tím zvýší napětí s Íránem, řeklo šest se záležitostí obeznámených zdrojů. – Reuters

Američtí činitelé však dávají jasně na srozuměnou, že to oni budou mít totální kontrolu nad takovou flotilou zahraničních lodí, které se do toho snaží naverbovat.

Některé země by byly i nakloněny poslání pár lodí, aby doprovázely jejich vlastní tankery, diplomaté však říkají, že je strašný odpor vůči možnosti, že by se na ně pohlíželo jako na součást Amerikou formované flotily, neboť to by napětí vystupňovalo ještě více.

„Nikdo nechce vstoupit do takového konfrontačního kurzu, že se stane součástí Amerického nátlaku na Írán,“ cituje Reuters říkat jednoho činitele.

Činitelé Pentagonu argumentují, že cílem přeci není vyvolávat konfrontaci, ale všichni ostatní na to pohlíží tak, že právě ta je konečným výsledkem, k němuž směruje americké úsilí v této oblasti, a nechtějí s tím mít nic společného.

by Tyler Durden

Sat, 07/20/2019 – 15:10

Authored by Jason Ditz via AntiWar.com,

The US currently the aircraft carrier strike group in the Gulf region. Image source: AFP/BBC

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-07-20/allies-resist-us-call-anti-iran-naval-force-fearing-it-would-worsen-tensions

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments