Speciální jednotka USA vyhnána z Lybie, libyjským letectvem vystavena na Fecebooku

Nezařazené

(en.wikipedia.org)

 

Americká vojenská pozemní operace v Libyi začala a skončila bez velkých fanfár. Jednalo se o šokujícím způsobem zpackanou snahu tajně zavést přítomnost speciálních jednotek USA v zemi.

Skupina asi 20 vojáků, ozbrojená střelnými zbraněmi a neprůstřelnými vestami, ovšem nápadně bez uniforem, se objevila na letecké základně Wattiya, jižně od Tripolisu. Fotografie jednotky zveřejnilo libyjské letectvo na své facebookové stránce. Zdůraznilo, že jednotka se dostavila bez jakékoli koordinace a zjevně bez povolení, ačkoli Pentagon tvrdí, že dostal schválení od jakési vládní či jiné frakce, ale zjevně ne té správné, jelikož místní velitelé rychle žádali, aby jednotka zmizela, což dle Pentagonu tak učinila, „pro předejití konfliktu.“

Velitelé Pentagonu dále tvrdili, že nasazení bylo „výcvikovou misí,“ zaměřenou na posílení vazeb s Libyjskou národní armádou, ale už nevysvětlili, proč jednotku poslali zcela neohlášenou a proč byla jednotka jasně vyzbrojena k boji, ale bez uniforem.

Na nedávných konferencích členů NATO o Libyi, včetně konference konané v Římě tento měsíc, několik zemí prosazovalo myšlenku vyslat jednotky. Je pak překvapením, že se první vydaly USA, pokazily přílet a skoro ihned byly vyhnány.

 

Zdroj: http://news.antiwar.com/2015/12/17/us-special-ops-kicked-out-of-libya/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments