Soudy pokrokové EU nařizují evropské hodnoty popírajícímu Maďarsku, aby vypustilo migranty ze zádržných táborů v pohraniční tranzitní zóně

Mezinárodní konflikty, NWO

Evropský soudní dvůr (ECJ) vyzval Maďarsko, aby migranty držené v tranzitních zónách na srbské hranici vypustilo, neboť tvrdí, že ti ubozí ilegální narušitelé hranic tam jsou nezákonně zadržováni.

Předmětem tohoto rozsudku ECJ jsou dvě pohraniční tranzitní zóny, které jsou od počátku března obě kvůli šíření koronaviru uzavřené. V těchto zónách je v současnosti uzavřených 321 migrantů.

Už tři týdny před tímto rozsudkem ECJ konstatoval expert náležející k tomuto soudu EU, že tábor v Röszke porušuje zákony o svobodě pohybu a představuje zadržování, hlásí Die Welt.

Podklad k tomuto řízení nastal, když žalobu podali čtyři žadatelé o azyl z Íránu a z Afghánistánu, jimž byl azyl v Maďarsku zamítnut, neboť maďarské úřady uvedly, že všichni přichází z bezpečných zemí jako Srbsko a Bulharsko, kde nebyli vystaveni perzekuci.

Když se maďarské úřady ty migranty pokusily poslat zpět do Srbska, tak ty migranty srbské úřady odmítly, tudíž místo toho zůstali v tranzitní zóně Röszke.

Tyto tranzitní tábory na srbské hranici jsou v provozu od roku 2017 a žadatelé o azyl smí své přidělené oblasti opustit jen pod policejním dohledem.

Maďarsko před pandemií čínského koronaviru hlásilo nárůst pokusů migrantů o překračování srbské hranice a koncem ledna zveřejnilo CCTV video zobrazující skupinu asi 50 až 70 migrantů pokoušejících se zaútočit na pohraniční kontrolní stanoviště Röszke.

Jen o pár týdnů později se na srbské hranici shromáždila skupina asi 500 migrantů s různými transparenty v rukou, kdy mnohé z nich byly v angličtině, se slogany jako: „Jsme jen uprchlíci, ne zločinci.“

Ministerský předseda Maďarska Viktor Orábn situaci na hranici komentoval na konci února prohlášením: „Musíme očekávat další migrační vlnu s masovým útokem na maďarský pohraniční plot a maďarská hranice se musí bránit.“

CSABA SEGESVARI/AFP/Getty

CHRIS TOMLINSON

16 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/05/16/eu-courts-tells-hungary-to-release-migrants-in-border-transit-zone-detention/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments