Soros útočí na Salviniho s tvrzením, že chce Itálii dostat z EU

Mezinárodní konflikty, NWO

Maďarsko-americký plutokrat George Soros zaútočil na italského senátora Mattea Salviniho tvrzením, že tento vůdce Ligy chce Itálii dostat z Evropské unie a z měny euro.

Tento levicově liberální miliardář se pustil do útoku na bývalého italského místopředsedu vlády a ministra vnitra, protože má obavy, že by Itálie mohla odejít z Evropské unie zrovna tak, jako to udělala Británie, takže říká: „Starosti mám zvláště o Itálii, kde vůdce strany Liga Matteo Salviny pracuje na tom, aby zemi dostal z eura a z EU.“

Soros, ač tvrdí, že Salvini od té doby, kdy byl ministrem vnitra, ztratil určitou podporu, tak mu dělá starosti skutečnost, že „podpora pro jeho postoj nabývá na hybnosti. A co by Evropa byla bez Itálie? Itálie bývala tou nejvíce pro-evropskou zemí. Italové měli ze správných důvodů v Evropu více důvěry než ve své vlastní vlády, ale při vzniku uprchlické krize 2015 se s nimi zacházelo špatně.“

Dodal k tomu také, že s Italií se hrozně zacházelo i během pandemie čínského koronaviru, kdy řekl, že pravidla pomoci EU upřednostňovala spíše země jako Německo, než země jako Itálie, které byly virem postiženy nejtvrději, hlásí Il Giornale.

Ač podpora pro Salviniho Ligu v posledních několika měsících mírně zeslábla, tak průzkumy pořád trvale ukazují, že je nadále tou nejpopulárnější stranou v zemi.

Průzkum Euromedia Research publikovaný v pátek ukázal, že Liga má 24,9 procenta hlasů a centro-pravicová koalice, jíž je Salvini členem má 47,6 procenta, takže je před současnou levicovou vládní koalicí s 41,5 procenty.

Během posledních několika měsíců krize wuhanského viru sentiment proti EU v důsledku nedostatku solidarity mezi členskými státy EU dramaticky narostl.

Průzkum publikovaný koncem dubna odhalil, že až 40 procent Italů chce EU a měnu euro opustit.

CHRIS TOMLINSON

24 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/05/24/soros-attacks-salvini-saying-he-wants-to-get-italy-out-of-the-eu/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments