Soros určil Elizabeth Waren jako tu správnou pokrokovou osobu, která má konečně v Bílém domě nahradit Trumpa

POLITIKA, Světová

George Soros stejně jako Barack Obama už zavrhl bývalého viceprezidenta Joe Bidena jako tu správnou osobu pro americké prezidentské volby v roce 2020.

Tento progresivní miliardář v rozsáhlém interview s New York Times předpověděl, že v roce 2020 bude proti Trumpovi Demokraty nominována senátorka Elizabeth Warren z Massachusetts.

„Ta se ukázala být tou nejlépe formovanou osobou pro vítězství,“ řekl. „Nevycházím z postoje veřejnosti, ale myslím si, že právě ona je na prezidenta nejkvalifikovanější.“

Soros však rychle dodal, že jeho komentáře nejsou posvěcením pro Warren, k čemuž řekl: „Nedávám posvěcení nikomu, protože chci spolupracovat s kýmkoliv,“ a navíc dodal, „neprojevuji své hledisko, protože stejně musím žít s kýmkoliv, koho si voličstvo vybere.“

Když Andrew Ross Sorkin z Times poukázal, že ostatní ultra-boháči včetně jeho druhů z Wall Streetu si o zdanění bohatých připravované Warren a o plánech na přísnější regulaci bank, myslí, že by byly ohromnou hrozbou pro „kapitalistický systém, který z něj udělal boháče,“ tak Soros řekl, že nesouhlasí, spolu s čímž zopakoval svoji podporu pro daň z bohatství.

„Jsem příznivcem zdanění bohatých,“ řekl Soros, „včetně daně z bohatství.“

Pak se na chvilku odmlčel a vypadal, že hledá správná slova, jak se správně vyjádřit.

„Když je někdo finančník, tak tím u lidí budí podezření,“ řekl. „U mě to ale morální problém nevyvolává. Jelikož jsem se stal tak úspěšný, tak se u mě vyvinuly vlastní zábrany, které mi brání hrabat ze všeho peníze.“

Pan Soros zavrhoval představu, že on a jeho druhové z Wall Streetu mají politickou moc a ovlivňují věci, které se jim často připisují – nebo že by měli mít v tomto volební cyklu méně moci, než měli v těch předchozích.

„Na Hlavní ulici je v Americe více lidí než na Wall Streetu. A tak si nemyslím, že by Wall Street, kromě toho, že je zdrojem peněz, měl možnost vybrat si prezidenta,“ řekl New York Times.

Přečtete-li si toto interview včetně Sorosových myšlenek o Trumpovi a Číně, tak se dočtete: „Považuji Xi Jingpinga z Číny za největší hrozbu otevřené společnosti,“ a vyjadřoval se i o jiných věcech zde.

by Tyler Durden

Fri, 10/25/2019 – 12:41

Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/soros-sidesteps-biden-says-warren-most-qualified-2020

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
1 rok před

Soros je ztělesněním zla.

Pavel
1 rok před

Soros je ztělesněním zla