Solidaritou k nenávisti

Nezařazené

Díky rozhodnutí vlády se lidé s příjmem nad 100 tisíc stanou solidárnějšími. Budou totiž nuceni platit 7% daň ze svého příjmu jako projev soudržnosti a solidarity s méně movitějšími občany. Konečně si budeme zase o kousek více rovni!

Vždy jsem měla za to, že solidarita je vštěpována lidem výchovou (tak jak mě to vždycky učila maminka, že slabším a starším se má pomáhat), nebo je dokonce i navzdory špatné výchově zakořeněna v lidech samotných. Jelikož mám od obojího trochu, moc ráda pomůžu staré paní s nákupní taškou, nastávající maminku nechám sednout v tramvaji, slepému člověku pomůžu přes přechod a docela často přispěji nějakou tou korunou sbírce na výcvik slepeckých psů, na děti bez rodičů a na vybavení domova důchodců.

Bohatí lidé dělají z různých příčin to samé, mají lepší pocit vykonáním dobrého skutku, nebo si jednoduše chtějí zvýšit společenský kredit. Každopádně ať je to jakkoli, dělají to dobrovolně. Ne nadále. Takzvaná „solidární“ daň je samozřejmě jenom dalším krokem vlády, jak z bohatých a pracovitých lidí vytáhnout peníze a drze si to dovolují nazývat solidaritou. Tato solidárnost povede maximálně k prohlubování nenávisti, tak jako veškerá VYNUCENÁ „pomoc“ lidem, kteří nejsou schopni se o sebe postarat a okupují nonstop prostory úřadu na vyplácení sociálních dávek.

Tato solidarita povede ke snižování motivace nejen pracujících, ale i těch, kteří jsou nezaměstnaní a třeba ani nikdy pracovat nebudou.

Petra Jirglová vyšlo na blog.idnes.cz

Kam dál:

Sdílejte přátelům

11
Komentujte

0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na