Smrtonosnější britská mutace koronaviru v 95 procentech nových případů v Maďarsku

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, TECHNOLOGIE

Počet virů v jednotlivých vzorcích je 15krát vyšší než v předchozích vlnách

Ohromujících 95 procent nových infekcí potvrzených v uplynulých týdnech v Maďarsku je z té daleko infekčnější a závažnější britské varianty, uvedla ve čtvrtek v Budapešti sídlící firma Neumann Labs.

„V poslední době jsme identifikovali britskou variantu u asi 95 procent z 3000 testů prováděných denně našimi laboratořemi, co je však ještě děsivější, je to, že ve vzorcích jsme naměřili daleko více virů, v průměru 15 krát tolik než při první a druhé vlně infekce wuhanského viru,“ řekl zpravodajskému portálu Origo generální ředitel Neumann Labs Miklós Nyíri.

„Nukleová kyselina, na níž se zakládá testování PCR, nejenže je schopna infekci detekovat s ohromující efektivitou, nýbrž je také účinnou metodou měření infekční nálože. Jinými slovy ukazuje, nejen, je-li někdo infikovaný, ale také, kolik je v jeho těle asi virů,“ říká Nyíri.

„Když vidíme počty nových infekcí a úmrtí denně, tak data, jaká jsme naměřili, potvrzují vědecký předpoklad, že množství virů nacházejících se ve vzorku z osoby může být přímo úměrné závažnosti onemocnění,“ řekl. „Navíc je dost možné, že britská varianta je zhruba o 50 procent nakažlivější, protože pacienti prostě vytváří více virů, takže se mohou snadněji přenášet.“

„Bohužel je už dost jasné, že tato mutace se stala dominantní; 95 procent infekcí detekovaných v Maďarsku lze spojovat s britskou variantou, přičemž tu bylo nalezeno jen málo případů jihoafrického viru,“ dodal Nyíri. Maďary vlastněná diagnostická firma Neumann Labs nabízí PCR koronavirové testy už od propuknutí epidemie loni na jaře. Laboratoř zatím celkem provedla přes 200 000 testů, kdy v posledních týdnech se podíl pozitivních případů blíží 20 procentům.

March 12, 2021

editor:REMIX NEWS

author:DÉNES ALBERT

via:ORIGO Zdroj: https://rmx.news/article/article/deadlier-british-coronavirus-mutation-responsible-for-95-percent-of-new-cases-in-hungary

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments