Skutečnými obětmi koronavirové pandemie jsou imigranti, káže Vatikán

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

ŘÍM – Vatikánské noviny L’Osservatore Romano ve středu oznámily, že těmi „pravými obětmi“ koronavirové pandemie jsou migranti, a i přesto zmizeli ze zpráv.

„Migranti jsou skutečnými obětmi této pandemie: ještě před pár měsíci byli považováni za naléhavý problém, ale nyní se ze zpráv vytratili,“ napsaly ve středu v tweetu tyto noviny.

Tweet psal o článku Roberta Cetery nazvaném „Zapomenutí kvůli pandemii,“ který vyšel v těchto novinách v úterý.

„Před třemi měsíci byli migranti nepatřičně považováni za nouzový stav,“ začíná článek. „Potom, když se objevil skutečný nouzový stav, co otřásl mírumilovným životem mnohých z nás, tak nebyl jejich problém ani jednoduše snižován, dokonce úplně zmizeli. Mluvíme o migrantech, neviditelných, zapomenutých, anonymních obětech pandemie.“

Pan Cetera ve svém článku rozsáhle citoval biskupa Guerino Di Tora, prezidenta pro migraci, církví vedené pastorální nadace s ústředím v Římě, která se záležitostmi imigrace zabývá.

„Tato pandemie nás postavila do situace, kdy jsme se mohli obejít bez jejich služeb, a my jsme se jich zbavili, jako kdyby šlo o odpad,“ prohlásil biskup Di Tora.

„Hlavním problém, který vidíme, je ztráta pracovních míst mnoha migrantů, v zemědělském sektoru, ale zvláště pak v oblasti rodinných služeb a péče o staré,“ vysvětloval biskup.

„To není jen otázka restrikcí na mobilitu, které se teoreticky neměly vztahovat na poskytovatele péče a domácí zaměstnance,“ uvedl. „Radši, aby se vyhnuli jakémukoliv možnému riziku kontaminace zvnějšku, tak se mnoho rodin rozhodl obejít se bez této pomoci.“

Migranti v rouškách k zamezení šíření koronaviru nasedají do letadla směřujícího do Británie na mezinárodním letišti Eleftherios Venizelos v Aténách, v pondělí 11. května 2020. Šestnáct nezletilých žadatelů o azyl a 34 migrantů bylo přemístěno v rámci plánu na znovusjednocení migrantů dohodnutého mezi těmito dvěma zeměmi. (AP Photo/Thanassis Stavrakis)

„Co je ještě horší,“ dodal, „tak mnoho domácích pracovníků je placeno pod rukou a mnoho jejich zaměstnanců má strach, že kdy jejich pracovníky chytnou na kontrolních místech, tak vyzradí adresu pracoviště, kam směřují, načež se ocitají v ohrožení, že je udají sociálce, načež se ocitnou, protože pracují, bez dávek.“

„Snad ještě horší situace je v zemědělství, ve sklizni rajčat a v sezónních pracích, protože situace je všeobecně taková, že vůdcové vykořisťovatelských gangů přidávají novou hrozbu: ‚Buď vezmeš to málo, co ti dáváme, nebo vypadni‘,“ řekl biskup. „To vyděračství funguje zvláště u pracovníků načerno, kteří zjevně nepožívají žádné formy zajištění ekonomickou podporou spuštěnou vládou v této fázi nouzového stavu.“

AP Photo/Thanassis Stavrakis

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

13 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/health/2020/05/13/vatican-immigrants-are-the-true-victims-of-the-coronavirus-pandemic/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments