Skotský zákon o nenávistné mluvě bude kriminalizovat i urážlivou konverzaci při večeři

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO, Odvážný nový svět

Nový skotský návrh zákona by měl jít tak daleko, že bude kriminalizovat i konverzaci při večeři u stolu, pokud se její ‚urážlivý‘ obsah nahlásí policii.

„Konverzace u stolu při večeři, která podněcuje nenávist, se musí podle nového skotského zákona o nenávistné mluvě stíhat,“ hlásí the Times.

Taková konverzace byla předtím chráněna podle Zákona o veřejném pořádku 1986, který osahoval „ochranu příbytku,“ která před stíháním zaštiťovala konverzaci, která probíhala v soukromí domovů, to se však podle nového zákona ruší.

Nový zákon přidá nový zločin „podněcování nenávisti“ proti chráněné skupině „výhružným chováním nebo výhružnou komunikací nebo hanlivým materiálem o jiné osobě,“ stejně jako vlastnictví „štvavých materiálů.“

Kritici namítali, že vágní termín „podněcování nenávisti“ lze široce interpretovat a mohlo by to vést k tomu, aby lidé jako JK Rowlingová byla stíhána za trestný čin, za nějž je až sedm let vězení, v důsledku vyjádření názorů na trans-genderové záležitosti.

Rovněž to má příšerné dopady pro komedie a svobodu projevu vzhledem k tomu, že kdokoliv by se mohl rozhodnout, že bude uražen čímkoliv a stěžovat si, že zažil „nenávist“.

Ministr spravedlnosti Humza Yousaf žurnalistům řekl, že i spisovatelé a ředitelé divadel by mohli být uvrhnuti před soud, pokud bude jejich práce považována za takovou, co podněcuje „předsudky.“

Abyste získali představu o mentalitě Yousafa, tak předtím přednesl ke skotskému parlamentu řeč, v níž si stěžoval, že velkou většinu vedoucích pozic ve skotských úřadech zastávají běloši.

Demograficky je Skotsko z 96% bílé.

by Tyler Durden

Thu, 10/29/2020 – 05:00

Authored by Paul Joseph Watson via Summit News,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/markets/scottish-hate-crime-bill-would-criminalize-offensive-dinner-table-conversations

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments