Skoro všechny ukazatele dokládají, že pandemie retarduje vývoj dětí, zjišťuje UNICEF

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO, Odvážný nový svět

Není žádných pochyb, že virus pandemie má největší dopad na nejmladší generaci, který jí může na roky zasadit hluboké duševní i fyzické šrámy. Více než rok po propuknutí pandemie varuje UNICEF, že „pokrok v téměř všech klíčových mírách dětského rozvoje retardoval.“

„Počet dětí, které hladoví, jsou izolované, zneužívané, trpí úzkostí, živoří v chudobě nebo jsou nuceny k manželství, narostl. Spolu s tím poklesl jejich přístup ke vzdělání, socializaci a kriticky důležitým službám včetně zdravotnictví, výživy a ochrany,“ uvedla v prohlášení výkonná ředitelka UNICEF Henrieta Fore.

„Příznaky toho, že děti si ponesou z pandemie šrámy po celé nadcházející roky, jsou jednoznačné,“ pokračovala Fore.

Poslední data od UNICEF jsou děsivou připomínkou, že zavírání ekonomiky a škol na dlouhou dobu jsou škodlivá politická rozhodnutí. Anthony Fauci (hlavní epidemiolog USA a zastánce přísných opatření) ve středu ve vzácném okamžiku řekl, že neexistuje žádný vědecký důvod, proč by lidé, kteří dostali vakcínu na COVID-19, byli i nadále ve svých svobodách omezováni. Dále existují rozsáhlé důkazy, ukazující, že imunitní odpověď na tento virus je u dětí lepší než u dospělých. Stejně je ale všude po světě zavřená spousta škol.

Fore od vlád požaduje, aby děti postavily do těžiště „snah o zotavení,“ zvláště pomocí „plánů na znovu otevření škol.“

Zde jsou výsledky UNICEF, které ukazují, že „skoro všechny ukazatele“ pokroku v rozvoji dětí utrpěly během lockdownů retardaci:

  • V rozvojových zemích se očekává nárůst chudoby dětí o asi 15 procent. Navíc k 140 milionům dětí v těchto zemích, které podle současných projekcí už žijí v domácnostech pod hranicí chudoby.
  • Školy jsou globálně zavřené pro více než 168 milionů školních dětí už skoro rok. Dvě třetiny zemí s úplným nebo částečným zavřením jsou v Latinské Americe a v Karibiku.
  • Nejméně 1 z 3 školních dětí nemá, když jsou jejich školy zavřené, přístup k dálkové výuce.
  • Do konce desetiletí nejspíš dojde k 10 milionům dalších dětských sňatků, čímž hrozí, že se zabrzdí pokrok v omezování těchto praktik, jehož bylo už roky dosahováno.
  • Nejméně 1 ze 7 dětí a mladých lidí, kteří po většinu posledního roku prožili pod politikou – „zůstaň doma,“ to vedlo k pocitům úzkosti, depresím a izolaci.
  • K listopadu 2020 dalších 6 až 7 milionů dětí ve věku do 5 let trpělo vyhublostí nebo i akutní podvýživou, což vedlo k téměř 54 milionům vyhublých dětí, tj. 14procentní nárůst, který by se mohl promítnout do více ne 10 000 úmrtí dětí měsíčně navíc, kdy tomu je tak převážně subsaharské Africe a v Jižní Asii. Kdy 40procentní pokles v nutričním obsloužení dětí a žen a mnoho dalších nutričních problémů se může ještě zhoršit.

Politici i nevolení funkcionáři experimentovali s lockdowny, sociálním odstupem a se zavíráním škol, aniž by uvážili dlouhodobé dopady. Zatím to vypadá, že podle výše uvedených výzkumů jsou dopady děsivé. Jak už jsme uváděli dříve, tím došlo explozi zpomalení zdravého duševního vývoje.

BY TYLER DURDEN

SUNDAY, MAR 14, 2021 – 9:55

Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/virtually-every-indicator-shows-pandemic-sets-back-childhood-development-unicef

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments