Skoro polovina švédských pacientů na intenzivní péči s koronavirem jsou migranti

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Skoro polovina těch, kdo jsou na jednotkách intenzivní péče (JIP) kvůli komplikacím s wuhanským koronavirem ve Švédsku je migrantského původu.

Skoro 46 procent těch, co jsou ve Švédsku na JIP je podle zprávy migrantského původu. Jelikož je populace v zahraničí narozených ve Švédsku asi jedna pětina všech obyvatel země, tak tato čísla naznačují, že jsou v těchto statistikách migranti zastoupeni značně nadproporcionálně.

Podle zprávy ze švédských novin Expressen na migranty také připadá skoro polovina těch, kdo na wuhanský koronavirus zemřeli před 65 rokem, kdy ve věku nad 65 tvoří Švédové většinu těch, kdo na tuto chorobu zemřeli.

Zpráva také uvádí několik důvodů, proč byli migranti touto chorobou tak nadproporcionálně zasaženi, jako jsou socio-ekonomické faktory, jelikož mezi migranty je o hodně vyšší míra nezaměstnanosti než mezi rodilými Švédy, a zpráva uvádí i přecpanost domácností s větším počtem lidí. Nicméně migranti jsou v průměru daleko mladší, než je obecná švédská populace.

Švédské Centrum pro epidemiologii a komunitní medicínu (CEM) vydalo v listopadu zprávu o šíření koronaviru ve Stockholmu a našlo socio-ekonomické faktory, co mají být hlavním důvodem vyšší míry infikovanosti mezi migranty.

Zpráva však netvrdila, že k faktorům, které to způsobují, patří i nedostatek informací v komunitách migrantů, jak se na to poukazovalo v předchozí letošní zprávě o tom, že zvláště somálská komunita byla virem tvrdě postižena.

Švédsko není jedinou zemí, která zažívá tvrdší postižení koronavirem u lidí z menšin a migrantů. V Itálii ministr pro místní záležitostí Franceso Boccia mimoděk v srpnu odhalil, že 25 procent infekcí koronavirem připadá na migranty.

Tento měsíc o obdobném trendu referovalo i Finsko, kdy Institut národního zdraví a blahobytu (THL) přiznal, že čtvrtinu koronavirových případů představovali pacienti, kteří nemluví finsky.

Andreea Campeanu/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

27 Dec 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/12/27/almost-half-of-swedish-coronavirus-icu-patients-are-migrants/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Josef
1 rok před

Ta úvodní fotka? to je vysloveně ruka černé huby z afriky.