Skoro milion ukrajinských uprchlíků se už do země zase vrátilo

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Spolu s tím, jak ze své země od počátku ruské invaze uprchly miliony Ukrajinců, skoro milion uprchlíků se také na Ukrajinu vrátil, jelikož v některých oblastech napětí slábne.

Jen během samotného posledního týdne se do své země vrátilo 330 000 ukrajinských uprchlíků, přičemž se jich zatím vrátilo 870 000. Mluvčí ukrajinské pohraniční stráže tvrdí, že každý den se do země vrací mezi 25 000 a 30 000 Ukrajinců.

Ačkoliv se vrátilo už skoro milion lidi, tak stejně počet těch, kdo ze země uprchli, pořád značně převažuje nad těmi, kdo se vrátili, jelikož od počátku konfliktu v únoru ze země uprchlo 4,6 milionu lidí, hlásí Evropskou unií financovaná webová stránka InfoMigrants.

Podle mluvčího ukrajinské pohraniční stráže většinu navrátilců tvoří ženy, děti a staří lidé. „Říkají, že vidí, že situace je bezpečnější, zvláště v západních oblastech a v zahraničí už nemohou zůstat,“ řekl mluvčí.

https://pbs.twimg.com/card_img/1514238859466338313/vKMQbD2I?format=png&name=small

K tomuto vývoji dochází s tím, jak ruské síly údajně zahájily stažení z částí na severu země a dokonce zrušily obléhání Kyjeva.

Ukrajinské síly tvrdí, že po odchodu ruských sil z této oblasti našly v ulicích různých míst kolem metropole těla civilistů. Ukrajina tvrdí, že v předměstí Buča ruské síly provedly masakr civilistů, což někteří jako americký prezident Joe Biden označili za válečný zločin.

Návrat ukrajinských uprchlíků do jejich domoviny může znamenat logistickou úlevu pro země jako Polsko, které od počátku konfliktu převzalo největší podíl Ukrajinců.

Minulý měsíc starosta Varšavy kvůli velkému počtu uprchlíků vyzval k mezinárodní pomoci, jelikož má potíže s poskytnutím ubytování pro všechny nově příchozí.

Joe Raedle/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

16 Apr 2022

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2022/04/16/nearly-a-million-ukrainian-refugees-have-already-returned-to-their-country/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments