IV. setkání „pro systém velmi nebezpečných“ libertariánů

Nezařazené

opět se bude konat naše „Libertariánské setkání“.

Akce se uskuteční v pátek 14.10. od 20 hodin, v restauraci Vysmátý zajíc, Michalská 13, Praha 1

  • Tentokrát promluví prof. Josef Šíma a dva další velmi zajímaví řečníci, které potvrdíme do konce týdne. Takže je opravdu na co se těšit! 😉 A spousta dalších zajímavých hostů dorazí.
  • Na „setkání“ budete mít možnost si zakoupit výtisk „Anatomie státu“ – Murray N. Rothbard a knihu „Tragédia Eura“ – Philipp Bagus.
  • A navíc budou k dispozici trička s Misesem nebo Rothbardem od Mises Institutu CZ&SK a pozor – i v dámských velikostech! 🙂 Tzn. ideální dárek pro přítelkyni, maminku, babičku nebo sestru k Vánocům.

Budeme se na Vás těšit a doufáme, že si to opět perfektně užijeme.

Pražská libertariánská komunita je už poměrně velká, každý z nás pozná několik až několik desítek „našich“, každý jsme jiní, něco jiného studujeme nebo děláme, každý z nás se vyzná v jiné oblasti teorie či praxe, máme kontakty, potenciál a odhodlání. Pojďme si vše tohle vyměnit při dobrém pití a jídle 😉

Účastníky prosíme o potvrzení účasti na FB stránce akce.

A nezapomeňte pozvat všechny Vaše stejně smýšlející přátele a známé, ať se všichni seznámíme.

Tomáš Listík, Dan Brvnišťan

Marek Numerato: Pro jaký svět jsou libertariáni nebezpeční?

Komentátor (Bakalova Respektu pozn. redakce) Jan Macháček označil libertariány za jedno z největších nebezpečí současného světa. Spíše by nás ovšem měla děsit podoba současného světa než libertariáni, kteří se s dnešním stavem nehodlají smířit.

„Dospělý zodpovědný člověk nikdy neusiluje o neoprávněnou moc nad jinými dospělými ani nechce, aby druzí byli nuceni podléhat něčím představám a plánům,“ napsal nedávno Lawrence W. Reed.  Jeho popis dospělého zodpovědného člověka je vlastně stručným a výstižným popisem běžného libertariána.

A to je přesně jádro problému. Pro jaký svět jsou tedy libertariáni ohrožením? Samozřejmě, že pro svět, ve kterém určití jedinci a skupiny donucují druhé podléhat představám a plánům diktovaným z centra. Pro svět, který ve svých komentářích obhajuje Jan Macháček. Pro svět, ve kterém není místo pro svobodu, dobrovolnou spolupráci a dobrovolnou směnu. Pro svět, kterému vládnou sociální inženýři a centrální plánovači. Pro svět, ve kterém o tom, co se smí a co se nesmí říkat, rozhodují vyvolení. Pro svět, ve kterém nás vlády obírají o značnou část našich příjmů.

S takovým světem se já smířit nehodlám. Proto jsem libertariánem a proto usiluji o to, aby nás s podobným viděním světa bylo co nejvíce.

vyšlo na blog.idnes.cz

Pokud nevíte jestli jste nebo nejste libertariáni tak si zde udělejte test a napište do komentáře pod článek jak jste dopadli. Více informací o Nolanově diagramu na kterém je test zobrazen zde.

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
31 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments