Šéf OSN Guterres požaduje Světový restart, aby se předešlo klimatické apokalypse

Globální oteplování, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO

Příroda je odhodlána lidstvo zničit záplavami, hladem, požáry a epidemiemi, prohlásil ve středu generální tajemník OSN Antonio Guterres, když věštil, že nastal čas, abychom to zažehnali a prorazili si cestu k budoucnosti ohromným klimatickým a ekonomickým restartem.

Guterres v projevu na Columbia University v New York City řekl, že globální klima sice už dávno „reaguje“ na člověkem způsobené změny, zdůraznil ale, že je pořád ještě čas zabránit naprostému kolapsu biodiverzity, pokud se podřídíme OSN a jeho četným agenturám.

„Lidstvo vede s přírodou válku,“ řekl tento portugalský socialista. „To je sebevražedné. Příroda vždy vrátí úder a vždy to dělá s rostoucí silou a zuřivostí.“

Guterresova řeč přichází měsíc před OSN vedenými klimatickými akcemi a 10 dnů před jejich klimatickým summitem 12. prosince, který je pátým výročím Pařížské klimatické dohody.

Vyhlásil, že společnosti musí upravit své modely podnikání k adaptaci na Zelenou ekonomiku a že to znamená investice do bezuhlíkovosti a postup podle plánů na zotavení tak, jak byly touto globalistickou organizací předloženy.

„Biodiverzita se hroubí. Přes milion druhů je ohroženo vyhynutím. Ekosystémy nám mizí před očima. Pouště se šíří. Mokřada se ztrácí. Každý rok přijdeme o 10 milionů hektarů lesů,“ říkal.

„Oceány jsou přetížené rybolovem a dusí se plastovým odpadem. Oxid uhličitý, který absorbují, ta moře okyseluje. Korálové útesy blednou a hynou. Každoročně zabije znečištění vzduchu a vody devět milionů lidí, tj. více než šestinásobek obětí koronavirové pandemie.“

Guterres řekl, že místo, abychom se snažili vrátit k „normálu“, tak by svět měl využít příležitosti k „pandemickému restartu,“ aby vytvořil „rovnější a spravedlivější svět.“

Toto Guterres od národů světa chce, aby dělaly:

  • Zpoplatnily uhlík
  • Zaškrtily financování fosilních paliv a skončily s dotováním fosilních paliv
  • Přesunuly daňové břemeno z příjmů na uhlík a od daňových poplatníků na znečišťovatele
  • Začlenily cíl uhlíkové neutrality (tedy vlastně čistou nulu) do všech ekonomických a fiskálně politických rozhodování.
  • Pomohly těm všude na světě, kteří se už potýkají s hroznými dopady klimatických změn

Pokud to neuděláme, tak je třeba říci, že žijeme na půjčený čas, čímž zopakoval letos už pronesené varování požadující změny v tom, jak svět funguje.

„To je okamžik pravdy jak pro lidi, tak pro samotnou planetu. COVID a klima nás přenesly přes práh. Už se nemůžeme vrátit zpět ke starému normálu nerovnosti, nespravedlnosti a bezuzdného panování nad Zemí. Místo toho musíme nastoupit na bezpečnější, trvale udržitelnější a rovnostářštější cestu.“

MICHAEL KAPPELER/POOL/AFP via Getty Images

SIMON KENT

3 Dec 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/environment/2020/12/03/u-n-chief-guterres-demands-the-world-reset-to-forestall-a-climate-apocalypse/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Eman
1 rok před

Takovych zmrdu co celej život vysavaji spolecnost a na sklonku zivota zacne hlasat tyhle nesmysly! Vsechny ekonomy a politiky do plynu! Ekonomika je ta nejzakernejsi zbran hromadného ničení! Měli bychom se ji zbavit..