Šéf OSN Guterres nařizuje globálně zrušit všechny uhelné projekty

Globální oteplování, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO

Budoucí globální uhelné projekty se musí okamžitě zrušit, aby se do konce desetiletí skoncovalo s tou „smrtící závislostí“ na fosilních palivech, řekl v úterý generální tajemník OSN António Guterres.

Zadusit uhlí v sektoru výroby elektřiny je ten zcela nejdůležitější krok v boji proti klimatické krizi, řekl. Guterresova výzva přišla při zahájení virtuálního summitu Aliance za zahnání uhlí do minulosti (PPCA), tj. skupiny vlád a podniků odhodlaných skoncování se spalováním uhlí pro energetiku. Řekl:

Dnes apeluji na všechny vlády, soukromé společnosti a místní správy, aby přijaly tři kroky.

„Zaprvé, aby globálně zrušily všechny připravované uhelné projekty a skoncovaly s tou smrtící závislostí na uhlí. Zadruhé, aby skoncovaly s mezinárodním financováním uhelných elektráren a zatřetí, aby, bude-li to nezbytné, rozpoutaly prudký start globálního úsilí za konečné řešení přechodu pracovníků z uhelného průmyslu, prováděné podnik za podnikem.“

Tento veterán portugalských socialistů nazval závislost světa na uhlí „smrtelnou závislostí“ a vyzval ke skončení s mezinárodním financováním uhlí a k poskytnutí větší podpory rozvojovým zemím s přechodem na obnovitelné energie.

Mluvil tak, i když mnoho zemí se potýká s realitou, že používání obnovitelností k zajištění spolehlivé energetické základny v rostoucích a prosperujících ekonomikách moc nefunguje.

„Rovněž žádám všechny multilaterální a veřejné banky, stejně jako investory do komerčních bank nebo penzijních fondů, aby okamžitě přesunuli své investice do nové ekonomiky obnovitelných energií,“ dodal.

Šéf OSN vyzval všechny země, aby přijaly směrnice Mezinárodní organizace práce na přechody mezi odvětvími a přijaly je jako minimální standardy.

Speciální vyslanec OSN pro klima a finance souhlasil. Dodal, že zdvihá svůj hlas s požadavkem na skoncování s pálením uhlí spolu s výzvou k finančnímu sektoru, aby při vynucování toho sehrál svoji roli.

Bývalý guvernér Bank of England Mark Carney také promluvil, aby „podnítil“ k pokračování v trendech, jichž byl svědkem v posledních pěti letech, kdy tvrdil, že z tohoto problému se pro business stala „vrcholná strategická priorita.“

„Stává se to velice rychle hlavním proudem a ten hlavní proud jde velice pozitivním směrem, kdy se to hledání příležitostí zrychluje,“ řekl.

Vyslanec OSN však zdůraznil, že soukromé a veřejné financování včetně toho, od multilaterálních rozvojových bank se musí semknout, i přes skutečnost, že v USA nikdy nevznikaly potíže, když šlo o shánění investorů pro nové uhelné doly.

Aliance za zahnání uhlí do minulosti (PPCA) je skupinou zemí a místních správ, podniků a organizací pracujících na pokroku při přechodu od uhelné energie k výrobě čisté energie.

Na pořádání tohoto virtuálního summitu se spolu podílely Británie a Kanada.

AP Photo/Bebeto Matthews

SIMON KENT

3 Mar 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/politics/2021/03/03/u-n-chief-guterres-orders-cancellation-of-all-global-coal-projects/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments