Šéf Jezuitů: Žádná země nemá právo odmítat migranty

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

ROME — Nejvyšší generál Jezuitů tento týden vyhlásil, že žádná země nemá právo odmítat migranty, přičemž prohlašoval, že země patří všem.

„Výzvou, se kterou se musí potýkat země přijímající migranty, není jen přijmout je, ale také se s nimi integrovat, což znamená přijmout ten přínos, který imigranti přináší,“ řekl jezuitský otec Arturo Sosa Abascal v interview s Tempi.it.

„Oni totiž přichází, aby přispěli svým přínosem, který je daleko větší než ten přínos pro ně, jakého se dostane od hostitelské země jim,“ tvrdil zjevně bez nějakých dokladů o uvedeném.

„Italové si musí vzpomenout na svoji vlastní zkušenost,“ pokračoval.

„Přicházeli do Latinské Ameriky včetně mé země Venezuely a byli tam vítáni; stali se součástí společnosti jako všichni ostatní a dnes tam vůbec nejsou považováni za ‚odlišné‘,“ řekl v rámci dost pochybného srovnávání mezi převážně legální migrací Italů do Jižní Ameriky a Evropy a mezi převážně divokou migrační krizí.

„V Evropě musíme už konečně uznat ten přínos, jaký migranti znamenají pro společnosti, které je přijímají, a poděkovat jim za něj,“ dodal tento Jezuita.

Pak v jednom ze svých o něco kontroverznějších tvrzeních řekl otec Sosa, že národy nemají žádné právo, opevňovat své hranice, protože konec konců, země patří všem.

„Nevidím tu žádný konflikt práv – těch, která náleží migrantům, a práv těch, kteří už na takovém místě žijí – nýbrž v tom vidím ohromnou příležitost pro mezilidský dialog, aby se tím stěhováním populací v důsledku různých důvodů jako války, perzekuce, chudoba a hledání lepšího života konečně už vytvořilo univerzální bratrství,“ řekl.

„Práva všech jsou přeci stejná. Prvořadé je uznání lidských bytostí, že jsou si rovny se všemi ostatními lidskými bytostmi,“ řekl.

Když přišla řeč na problematiku moderních politických hnutí, tak otec Sosa řekl, že nebezpečný je populismus, o němž prohlašoval, že jde přeci o autoritářské hnutí.

„Existují různé ty populismy a také ty suverenismy, které nalézáme v rámci všelijakých takových těch fundamentalismů,“ řekl, kdy „suverenismus“ je termín pro takové, kteří propadli víře v nezávislý národní stát.

„Populismus to je taková zástěrka skrývající různé formy autoritářství zahaleného do hávu zastupování lidu. Ten využívá ve velké míře nízkou rozlišovací schopnost těch, co na něj naletí,“ vysvětloval s dodatkem, že představuje „formu ideologie.“

„Jednou věcí je politická idea, ale něčím už jiným je ohavná ideologie,“ tvrdil.

Dan Kitwood/Getty Images

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

24 Aug 2019

Co k tématu říká další jezuita papež František:

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/08/24/jesuit-chief-no-country-has-the-right-to-turn-away-migrants/

Sdílejte přátelům

2
Komentujte

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Marie Urbánková

Ten nejvyšší generál Jezuitů mě teda rozesmál. Co je to za šílence? Všichni ti dobráci nejsou vůbec schopni ani náznakem řešit problémy, kterí imigrace přináší. To by byl dlouhý seznam těch problémů. A oni dělají že se nic neděje.

bla bla

Hlavně nepatří do rukou těm, kdo ji ničí a likvidují. Hesly, přikazováním, poukazováním, vlastněním ji nikdo nemůže rozumět. Otázka je? Co je příčinou masivní migrace, a jaký následek to vytvořilo a dále tvoří a ničí?