Šéf italské sociálky chce základní příjem rozšířit i na všechny imigranty

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Šéf italského sociálního zabezpečení je kritizován za výzvu, aby se iniciativa základního příjmu rozšířila tak, aby zahrnovala i migranty, kteří jsou v zemi méně než deset let.

Prezident Istituto Nazionale della Previdenza Sociale (INPS) Pasquale Tridico tento týden mluvil s médii o svém přání rozšířit příjmovou politiku občanů navrženou Hnutím pěti hvězd (M5S) v první vládě vedené bývalým ministerským předsedou Giuseppe Contem.

„Aby někdo v Itálii pobíral dávky tohoto příjmu, vyžaduje se desetiletý pobyt. To mi připadá přehnané a neexistuje to v žádné jiné evropské zemi,“ řekl podle Il Giornale Tridico a vyzval k navýšení peněz na základě velikosti rodin.

V současnosti jsou Italové, občané EU nebo legální imigranti, kteří v zemi žili nejméně deset let, způsobilí pro občanský příjem po tu dobu, pokud příjem rodiny nepřesáhne 9 360 € (244 109 Kč).

Z řad členů centro-pravicové koalice okamžitě přišla kritika, takže populistický senátor Matteo Salvini to prohlásil za „absurdní“ a požadoval, aby vláda v první řadě pomohla Italům, kteří se dostali do těžkostí.

Také vůdkyně národně konzervativních Bratrů Itálie (FdI) Giorgia Meloni tento návrh kritizovala, kdy řekla, že „to by byla zase další absurdita, když dosavadní opatření jsou naprosto nepostačující k záchraně našich podniků, které jsou na kolenou.“

Senátorka Anna Maria Berini, členka Forza Italia Silvia Berlusconiho, to nazvala „nesmyslným a nepatřičným nápadem, protože se tím jen přiživí nové sociální konflikty, když jsme už i tak v dramatické situaci, kdy miliony Italů kvůli pandemické krizi upadly do chudoby.“

Pandemie wuhanského koronaviru měla v Itálii na podniky značné dopady, kdy hrubý národní produkt této země (HDP) se v roce 2020 propadl o 8,9 procenta, na úroveň jakou měla před 23 lety.

Minulý měsíc člen Milánské Gastronomické asociace odhadl, že by kvůli lockdownovým restrikcím zavedeným k boji s pandemií v tomto druhém největším italském městě mohlo trvale zavřít až 60 procent restaurací a barů.

ANDREAS SOLARO/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

28 Mar 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/03/28/head-italian-social-security-proposes-basic-income-all-immigrants/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments