Šéf Gazeta Polska zlořečí cenzuře sociálních médií: ‚Situace je kritická, zachází s námi jako s kolonií‘

Cenzura a informační manipulace, NWO

Šéfredaktor Gazeta Polska a zástupce generálního ředitele Telewizja Republika Tomasz Sakiewicz v interview pro Remix News mluví o posledních útocích na jeho mediální kanály a o rostoucí cenzuře na internetu.

Twitterový účet @PolandDaily, anglicko-jazyčná verze Telwizja Republika byl suspendován. Šéfredaktor Gazeta Polska a zástupce generálního výkonného ředitele Telewisza Republika Tomash Sakiewicz řekl Remix News, že přes četné výzvy, nebyl zákaz tohoto účtu zrušen.

Sakiewicz věří, že cenzura sociálních médií není jen problémem Polska, nýbrž jde o globální hrozbu, která se musí řešit a zapojit do toho polskou vládu.

Remix News: Jaký důvod uvedli k zablokování @PolandDaily?

Sakiewicz: Žádný i přes řadu pokusů kontaktovat Twitter nám nesdělili důvod pro zablokování a jakékoliv výzvy k odblokování byly ponechány bez odezvy. Navíc mi před týdnem ruští hackeři napadli můj twitterový účet a webovou stránku Poland Daily TV. Můj účet byl pak na žádost polských speciálních služeb s mým vědomím zablokován, ale dosud nebyl odblokován. Jen mě těší, že ho nemohou použít Rusové, ale ani já. Nedočkali jsme se žádného výsledku, přesto že na to požadavky vznesla polská vláda i já.

Remix News: Intervenoval jste ohledně @PolandDaily u polských úřadů?

Sakiewicz: Ano. Kontaktovali jsme ministerstvo digitalizace a polské úřady o této záležitosti mluvily s Američany. Dosud nedošlo k žádné reakci a ty účty zůstávají zablokované.

Remix News: Případy banování polských účtů, zvláště konzervativních mediálních kanálů na sociálních médiích (Facebook, Twitter, YouTube) jsou čím dál běžnější. Jaké si myslíte, že to má důvody?

Sakiewicz: Má to tři důvody. K prvnímu patří hackerský útok mířící na mě. Konzervativní mediální kanály, které nemají ráda Rusko, jako je můj, jsou často terčem hackerských útoků, které pak usnadňují rozhodnutí to zablokovat. Druhým důvodem je politika samotných sociálních médií. Ta s nadšením blokují konzervativní účty pod jakoukoliv záminkou a nechtějí je odblokovat. Třetím důvodem je aktivita levičáckých skupin, které se dopouští zločinů, které jim pak projdou bez trestu – ty posílají falešná hlášení týkající se porušení Zásad atd. Pravice na to jimi páchané porušování nereaguje, takže se tím dokonce chvástají.

Remix News: Je možná společná akce polských médií proti takovým praktikám na Facebooku a Twitteru?

Sakiewicz: Ano, myslím si, že protesty jsou kriticky důležité, protože situace začíná být kritická. Zachází s námi jako s kolonií, protože získali monopol. Něco se s tím musí udělat.

Mluvíme o globálních organizacích, které vytváří globální hrozbu, dokud nedojde k pochopení, že místo aby šířily svobodu slova, vytváří největší cenzuru v historii.

Remix News: Prostředí žurnalismu je v Polsku značně polarizované, ale taková akce by byla nejúčinnější, kdyby všichni představovali jednotnou frontu. Mohli by se žurnalisté z levicových mediálních kanálů k takovým akcím připojit?

Sakiewicz: To nevím. Podle mě čas od času se všichni stávají kořistí internetové cenzury. Musíme proti tomu reagovat, nemohu ale říci, zda se toho bude účastnit i druhá strana.

Remix News: Jak velká média – webové stránky, televizní stanice, rádiové stanice, noviny – stejně jako běžní občané nemají proti takovýmto praktikám žádnou obranu. Co s tím lze dělat?

Sakiewicz: Účinný způsob obrany proti cenzuře neexistuje. Navíc bych se hodně divil, když pořád mluví o těch zásadách, které nikdo nezná, jestli vůbec existují. Dokonce svá rozhodnutí zakládají na fake news. Jsou to zcela svévolná rozhodnutí vedená velice radikální levicovou ideologií. Mluvíme o globálních organizacích, které vytváří globální hrozbu, dokud nedojde k pochopení, že místo aby šířily svobodu slova, vytváří největší cenzuru v historii.

September 30, 2020

editor:REMIX NEWS

author:GRZEGORZ ADAMCZYK

Zdroj: https://rmx.news/article/article/exclusive-head-of-poland-s-gazeta-polska-tomasz-sakiewicz-slams-social-media-censorship-situation-is-critical-they-treat-us-like-a-colony

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments