Salviniho koalice má v průzkumech 52 procent, zatímco italská levice se potácí

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Centro-pravicová koalice vedená populistickým vůdcem Ligy Matteem Salvinim dosáhla v průzkumu zveřejněném tento týden 52 procent, přičemž největší levicové strany dohromady dosáhly jen 34 procent.

Poslední průzkum vedený Antoniou Noto z Noto Sondaggi pro televizní program Porta A Porta ukázal, že Liga si drží svou vrcholnou hranici 21,5 procenta hlasů následovaná národně konzervativními Bratry Itálie (FdI) s 18,5 procenty, hlásí Il Giornale.

Tento průzkume je jen posledním z těch, které ukazují FdI vedenou konzervativní buřičkou Giorgiou Meloni před levicovou Demokratickou stranou (PD) a jako druhou největší stranu Itálie. Předtím toho týdne zveřejněný průzkum SWG odhalil FdI jako s nejméně 20 procentní podporou, poprvé touto stranou dosaženou. Demokratická strana, dříve hlavní opozice proti Salviniho Lize, byla teď v průzkumu Noto odsunuta na třetí místo s 18 procenty hlasů. V porovnání levicově populistické Hnutí pěti hvězd (M5S) se drží jen na 16 procentech – tj. na polovině hlasů dosažených při posledních národních volbách 2018.

Salvini tento týden poskytl interview Il Giornale, v němž prohlásil, že chce do 1. června 2023 posílit jednotu této centro-pravicové koalice, kdy toto datum je posledním dnem, do kterého musí být vypsány celonárodní volby.

FdI pod Giorgiou Meloni zažila většinu vzestupu své popularity poté, co se stala jedinou velkou stranou, která odmítla vstoupit do velké vládní koalice pod ministerským předsedou Mario Draghim, bývalým prezidentem Evropské centrální banky (ECB). Salvini se k té koalici připojil.

„Roku 2023 máme povinnost vytvořit společný seznam se všemi. Všichni ve většině si vybereme společné kandidáty za celou centro-pravici, pak budeme všichni soutěžit v proporcionálním hlasování a v tom se vyjádří jejich identita,“ řekl Salvini.

Jiní ale mezitím naznačují možnost, že Meloni se svou stranou předběhne v průzkumech Salviniho Ligu a předvídají, že to by mohlo Draghiho velkou koalici destabilizovat. Vzepětí podpory centro-pravicových stran přichází s tím, jak se Itálie potýká s další vlnou ilegální migrace, když v posledních týdnech ostrov Lampedusa zaplavila více než tisícovka migrantů a migrační „taxi“ neziskovky teď v italských přístavech vykládají stovky dalších migrantů.

PEDRO ROCHA/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

6 Jun 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/06/06/salvini-coalition-polling-at-52-per-cent-as-italian-left-flounders/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
1 rok před

Nepřátelé demokracie a lidé všelijak spjatí s pašeráky lidí z Afriky do Evropy stále zaujímají v Itálii velmi silné pozice. Pokusy kriminalizovat Salviniho jsou velmi výmluvné. Pro mě je Salvini demokratem par excellence.