Salvini zvítězil, loď neziskovky vzdala vylodění migrantů v Itálii a zamířila na Maltu

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

V Německu sídlící neziskovka Sea-Eye (Mořské oko) oznámila, že už nebudou zkoušet narušovat politiku zavřených přístavů Matteo Salviniho a raději odplují vyložit migranty na Maltu.

Plavidlo Sea-Eye Alan Kurdi v pátek oznámilo, že mění kurz a nepoplují na italský ostrov Lampedusa a místo toho zamíří do přístavního hlavního města Malty Valleta, hlásí Il Giornale.

Mluvčí této neziskovky Gordon Isler řekl, že „už Matteo Salvinimu neposkytnou další příležitost předvádět se při takové špinavé show. Bereme svoji odpovědnost za námi zachráněné lidi seriózně, a tak zamíříme na Maltu.“

Také španělský trajekt k dovozu migrantů neziskovky Proactiva Open Arms (Otevřená náruč) v pátek oznámil, že úspěšně nabrali 123 migrantů a směřují s nimi do Evropy – a v žádném případě se nesníží k jejich vysazení v bližších přístavech v Severní Africe – takže je v Evropě vyloží v „bezpečném útočišti“, nevyzradili však žádné údaje o tom, do jaké země zamířili.

Okamžitě po tomto oznámení podepsal italský populistický místopředseda vlády a ministr vnitra Matteo Salvini zákaz přistání pro toto plavidlo.

Také další ušlechtilí zachránci jako Doktoři bez hranic (MSF) a SOS Méditerranée zahájili u pobřeží Libye v takzvané zóně hledání a záchrany (SAR) nové mise, i když původně se svých operací loni v prosinci vzdali.

Nové plavidlo Doktorů bez hranic Ocean Viking vyrazilo na plavbu k Libyi z přístavu Marseille v pátek. Tato 69,3 metru dlouhá a 15,5 metru široká loď je o trošku menší než předchozí plavidlo této neziskovky Aquarius, kterému loni vzali jeho panamskou vlajku a MSF z toho obviňovala Mattea Salviniho a nátlak italské vlády, v důsledku čehož jim byla odepřena.

Podle této neziskovky se Ocean Viking plaví pod vlajkou pokrokového Norska a jeho činnost stojí denně 14 000 euro. Může najednou nabrat až 300 migrantů.

Také ředitel operací neziskovky SOS Méditerranée Louise Guillaumat řekl, že ani jeho loď se nebude snažit prorazit si cestu do italských vod, jako to udělala v červnu před svým zatčením hrdinská kapitánka Sea Watch Carola Rackete.

„My se nebudeme vnucovat do italských teritoriálních vod,“ řekl Guillaumat, slíbil ale, že „odmítají vykládat lidi v Libyi.“

Některé starší články obnovení činnosti Lékařů bez hranic:

Neziskovka Lékaři bez hranic vyzývá Německo, aby bralo ty tisíce migrantů rovnou z Libye
Lékaři bez hranic obnoví záchranné akce na moři

Také nemusíte mít strach, že ty ohromné výdaje na operace Lékařů bez hranic nikdo neuhradí. I vy na ně dost možná přispíváte, neboť pokrokoví Piráti zařídili jejich podporu z vašich veřejných peněz.

KDO FINANCUJE PŘEVÁŽENÍ MIGRANTŮ PO MOŘI?

ANDREAS SOLARO/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

4 Aug 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/08/04/salvini-victory-ngo-ship-gives-up-on-landing-migrants-in-italy-heads-to-malta/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xyxy
10 měsíců před

Pane Salvini, jste borec a držím Vám palce, vydržte v tomto nerovném boji. Migranti z Afriky a Asie patří do těchto kontinentů. Kdybychom se všichni za 2. světové války , chovali takto, vládl by tu všude Hitler a z nás by nezbylo nic, leda bychom byli jeho otroci. A Lékaři bez hranic by měli těmto lidem vysvětlit jejich množení . Je jich mnoho a pak je jejich země nemůže uživit.

Václav Drahoňovský
10 měsíců před

Salvini je jeden z mála normálních lidí v Evropě, tedy ještě Orbán a Zeman. Jak si ti hajzlové můžou neustále dovolovat dovážet sem do Evropy tu svoloč z Afriky?? Všechny lodě bez milosti po výstraze potápět. Nikdo tady muslimské migranty nechce, ale pořád nám je sem budou cpát. Ať si táhnou, odud přišli. Evropa by měla být neprodišně uzavřená a všechny, co už jsou tady, odlifrovat zpátky. Nejsem rasista, ale každý, kdo má mozek v hlavě a ne v prdeli se mnou musí souhlasit, protože jde o budoucnost Evropy. Jaká budoucnost Evropu čeká, pokud tady bude víc muslimů, jak křsťanů?… Číst vice »