Salvini zlořečí plánům italské pokrokové vlády udělit amnestii 600 000 ilegálním migrantům

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Senátor Matteo Salvini, vůdce populistické strany Liga v Itálii, zlořečí plánům italské vlády levicového establishmentu udělit amnestii asi tak 600 000 ilegálním migrantům.

Podle zprávy v Miláně sídlících novin Il Giornale takový plán předložila italská ministryně zemědělství Teresa Bellanova a ten by měl vládě dovolit vydávat šestiměsíční obnovitelná povolení k pobytu a práci pro 600 000 ilegálních migrantů.

Salvini se v reakci na tento plán uchýlil na Twitter, kam napsal: „Vláda oznámila amnestii pro ilegální migranty v době, kdy počet příchozích vyrostl o 350 procent. 136 lidí se vylodilo na Lampeduse dnes večer. Udělat z Itálie migrační tábor? Díky, to ne.“

Kromě těch 181 migrantů, kteří v pondělí v Palermu dostali povolení se vylodit z lodi ‚Raffaele Rubattion‘, která je nabrala z člunů, dorazilo tento týden dalších 200 migrantů na ostrov Lampedusa. Podle zprávy od La Repubblica se ta nejnovější skupina 200 migrantů připojila k jiné skupině asi 100 migrantů, která už dva dny bydlí ve Favaloro. Dalších 118 migrantů je v karanténě pár kilometrů od pobřeží Lampedusy.

Starosta Lampedusy Salvatore Martello vyzval italské ministry obrany a vnitra i regionálního hejtmana k okamžitým krokům k nápravě situace.

„Vyloďování pokračuje a v tomto případě je tu navíc nebezpečí odmítání odpovědnosti: ve skutečnosti žádné ozbrojené složky nejsou ochotny migranty doprovázet z doku do Favaloro, kam se musí přemístit, protože to shromaždiště je už plné a nemůže ubytovat další migranty v nezbytné zdravotní karanténě.“

„Jako starosta nemám žádnou přímou pravomoc intervenovat. Co bychom měli dělat? Požádal jsem o odvlečení toho člunu do Favaloro, ale takhle se to nedá provést. Máme plný nouzový koronavirový stav, občané ostrova mají právo na ochranu svého zdraví a chápu, že stejné potřeby se vztahují i na muže orgánů zákona. Ale takováto situace je nepřijatelná. Je povinností institucí, aby intervenovaly, nemohou se zbavovat břemene své odpovědnosti za přijímání úplně a nechat to jen na nás.

By Arthur Lyons 7 May 2020

Via EPA

Zdroj: https://www.facebook.com/groups/479323482817424/698223724260731/?comment_id=698251834257920

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Neguš
10 měsíců před

Jen kdyby byli všichni tak populističtí jako Liga ! Zatím vládnou v Itálii psychopati ,