Salvini z Itálie se sejde s polským konzervativním vůdcem k diskusi o možné alianci

Evropská Unie, POLITIKA

4 Jan 2019

Italský populistický ministr vnitra Matteo Salvini se v době, kdy probíhá rozkol mezi italskými starosty ohledně jeho dekretu o migraci a bezpečnosti, sejde s vůdcem polské strany Zákona a spravedlnosti (PiS) Jaroslawem Kaczynskim.

Salvini s polským konzervativním vůdcem potvrdili, že se 9. ledna sejdou ve Varšavě, aby před květnovými volbami do Europarlamentu prodiskutovali možnost zformovat alianci mezi Salviniho Ligou a PiS, hlásí polský vysílač TVN24.

Mluvčí PiS Beata Mazurek italským médiím řekla: „Témata, o kterých se bude mluvit, jsou zajímavá pro obě strany, jak pro Poláky, tak pro Italy.“

Tato návštěva bude pro Salviniho od loňského nástupu k moci znamenat první oficiální návštěvu Polska a tento místopředseda vlády rovněž očekává, že až bude v této zemi, tak spolu prodiskutují i ekonomické otázky.

Salvini se během několika posledních měsíců sešel s řadou dalších vysoce profilovaných konzervativních a populistických vůdců, aby před volbami do europarlamentu prodiskutovali vytvoření velké aliance včetně maďarského ministerského předsedy Viktora Orbána, který Salviniho prohlásil za „hrdinu“ a slíbil, že s ním bude spolupracovat.

V říjnu Salvini oznámil, že k této alianci se v erovolbách připojí i francouzská populistická vůdkyně Marine Le Pen, když tato dvojice oznamovala vytvoření „fronty svobody“, aby sjednotila další strany za suverenitu odporující rozpínání moci EU.

Salvini se rovněž sejde s vůdcem rakouské Strany svobody Heinzem-Christianem Strachem a šíří se fámy, že usiluje o spolupráci s vůdcem Švédských demokratů Jimmie Akessonem.

Zatímco Salvini buduje aliance za hranicemi, tak jeho dekret o migraci a bezpečnosti rozpoutal rozkoly mezi italskými starosty, kdy někteří jako starostka Palerma Leoluca Orlando, nejenže tomuto dekretu odporuje, ale slibuje také, že ho nebude dodržovat. I jiní starostové vyjádřili vůči tomuto dekretu odpor, jako starosta Pomezie Adriano Zuccala, který později přiznal, že ten dekret ani nečetl.

Ač několik levicových starostů tomuto dekretu odporuje, tak jej i Salviniho řada starostů podpořila včetně starostů Udine, Cascina a Trieste.

Starosta Udine Pietro Fontanini řekl, že jeho město „zajistí tomuto dekretu o bezpečnosti plné uplatnění.“

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/01/04/italys-salvini-to-meet-polish-conservative-leader-to-discuss-potential-alliance/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments