Salvini vrací úder levicové kritice jeho schůzky s Orbánem

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Italský populistický senátor Matteo Salvini vrátil úder kritice italské levice za jeho nedávnou schůzku s maďarským ministerským předsedou Viktorem Orbánem a polským ministerským předsedou Mateuszem Morawieckim.

Jeden z vůdců italské Demokratické strany (PD) na Salviniho kvůli této schůzce zaútočil, kdy jej obvinil, že se točí zády k ministerskému předsedovi Mario Draghimu, jehož pro-unijní vládu Salvini v současnosti podporuje.

Enrico Letta, bývalý italský ministerský předseda a tajemník PD, konstatoval, že Salviniho krok se rovná tomu, jako by si fotbalový fanoušek oblékl tričko klubu soupeřů, když tvrdil, že Salvini je nevěrohodný, píší noviny Il Giornale.

„Salvini schůzka s Orbánem je velice závažná. Nejen protože jsou proti-evropští, nýbrž i kvůli Itálii, neboť tyto dvě země jsou nepřáteli našich národních zájmů. Kdyby to šlo podle Orbána, tak by k nám peníze na zotavení nikdy nepřišly,“ tvrdil bývalý ministr za PD Peppe Provenzano.

Také Andrea Orlando, současná ministryně práce, se k tomu útoku přidala, kdy se ptala, co by Salvini dělal, „kdyby Orbán s Morawieckim odporovali názorům Draghiho vlády v Evropě?“

Salvini těmto kritikům vrátil úder tvrzením, že jak Polsko, tak Maďarsko „jsou dlouhodobými přáteli Itálie a ohromnými obchodními partnery, a když je PD přeplněná proti-Salvinistickými aktivisty, tak je to jejich problém.“

Salvini s Orbánem a Morawieckim během schůzky oznámili, že zformovali novou alianci, kdy ministerský předseda Orbán sdělil, že toto nové seskupení má naplánovanou další schůzku v květnu.

„Vytvoříme novou platformu, organizaci a proces, která občanům, kteří věří v tradiční Evropu, poskytne zastoupení, které si zaslouží,“ řekl Orbán.

Před touto schůzkou mluvil Salvini o nápadu na sjednocení dvou největších populistických a konzervativních seskupení v Evropském parlamentu, které by mohly vytvořit nové seskupení, které by bylo v Evropském parlamentu druhé největší.

ATTILA KISBENEDEK/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

4 Apr 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/04/04/salvini-hits-back-against-leftist-criticism-over-meeting-with-orban/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments