Salvini v Itálii kuje plány k raziím na „ilegální tábořiště,“ aby deportoval Romy, Sinti aj.

MULTIKULTURALISMUS

Italský ministr vnitra Matteo Salvini dal regionálním kancelářím tohoto ministerstva dva týdny na sestavení „zprávy o přítomnosti sídel Romů, Sintiů a Mamminatiů“ za účelem chystaných masových deportací, uvádí italská média.

Salvini v úterním memorandu vytyčil svoji kampaň „ověřování přítomnosti ilegálních táborů, aby se vypracoval plán vystěhování,“ uvádí DW.

Podle Evropské rady má Itálie jednu z nejnižších koncentrací těchto skupin v EU, kdy jejich populace je jen něco mezi 120 000 a 180 000, uvádí AFP.

Více než polovinu těchto lidí tvoří italští občané, kteří se integrovali do hlavní společnosti, tvrdí AFP.

I přesto všechny proti Romům, Sintiům a Camminantiům běsní zločiny z nenávisti a předsudky, zvláště proti těm méně šťastným, z nichž někteří pořád živoří v neoficiálních sídlištích. – DW

V červnu 2018 nařídil Salvini „speciální sčítání“ romské komunity, kdy říkal, že plánuje ze země vykopat ilegály.

„Požádal jsem ministerstvo, aby založilo složku Romské otázky v Itálii,“ řekl Salvini TeleLombardia s dodatkem, že největší komunita Romů, rovněž známých jako Cikáni, je několik let po někdejší razii v „chaosu“.

DW referuje, že v roce 2017 asi tak 26 000 členů těchto skupin žilo v nouzových přístřeších nebo táborech chatrčí roztroušených po celé Itálii, jak o tom referuje skupina dobročinných ochránců práv Associazione 21 Luglio.

by Tyler Durden

Sat, 07/20/2019 – 07:35

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-07-19/italy-salvini-draws-plans-raid-illegal-settlements-deport-roma-sinti

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na