Salvini říká, že italská vláda chce zdvojnásobit imigraci

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Nové otevření italských přístavů vedlo k velké humanitární katastrofě

Italský ministerský předseda Mario Draghi přes své prázdné řeči o redistribuci migrantů po celé Evropské unii ve skutečnosti se svou vládou plánuje zdvojnásobení imigrace, říká vůdce strany Liga Matteo Salvini.

V porovnání s rokem 2019, kdy počet imigrantů přicházejících do Itálie byl jen něco přes 11 000, v roce 2020 toto číslo vyrostlo na více než 32 000. Draghi zdůrazňoval, že epidemie COVID-19 zcela rozvrátila redistribuci migrantů mezi členskými státy EU, která se už ukazuje být jen „sporadická“.

Salvini řekl, že spolu s tím, jak se evropské financování koncentruje na post-pandemické ekonomické zotavení, tak italské ministerstvo vnitra chce zdvojnásobit počet migrantů, které lze přesídlit s povolením pobytu. Salvini uvedl, že během posledních dvou let jich do Itálie přešlo přes 100 000, přičemž loni bylo deportováno jen něco přes 2000, „protože evropské dohody nefungují.“

Vůdce Ligy poznamenal, že pomoc by se místo migrantům měla směrovat na trh práce se zaměřením na ty, kdo žijí ze základního příjmu, spolu s nezaměstnaností italské mládeže.

Koordinátor starostů ze strany Liga v Lombardii Gicomo Ghilardi řekl, že bylo „nelidské a bezohledné“, že při přeplavení z pobřeží Tuniska a Libye do Itálie loni zemřelo přes 2400 lidí.

„Za to všechno může ministryně vnitra Luciana Lamorgese a levice, protože otevřela přístavy pro cizí neziskovky. Pro levicovou ideologii je to totiž důležitější než lidské životy,“ řekl Ghilardi. Připomněl, že soud proti bývalému ministru vnitra Matteo Salvinimu, který si dovolil přístavy zavřít, bude v pátek pokračovat kvůli zabavení lodi španělské neziskovky Otevřená náruč v roce 2019.

December 17, 2021

editor:REMIX NEWS

author:MANDINER

via:

Zdroj: https://rmx.news/italy/salvini-says-italian-government-wants-to-double-immigration/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments