Salvini přitvrzuje zákon k lepší konfiskaci lodí neziskovek pro přívoz migrantů

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Populistický italský ministr vnitra Matteo Salvini řekl, že přepracovává bezpečnostní a migrační vyhlášku, aby vládě umožnila snadno konfiskovat ty lodi, co se plaví pod italskou vlajkou.

Nový návrh se objevuje poté, co italská neziskovka pro dovoz migrantů Mediterranea zachraňující lidi oznámila, že po konfiskaci Mare Jonio v květnu vypouští na moře další plavidlo.

Podle zpráv z italských novin Il Giornale nařídil Salvini těm, co na bezpečnostní vyhlášce pracují, aby „připravili velice šikovná opatření k prevenci toho, co se stalo před několika týdny, což by se už nemělo opakovat.“

Toto prohlášení je jasným odkazem na situaci týkající se neziskovky Sea-Watch a na aktivity kapitánky Sea Watch-3 Caroly Rackete, která si prorazila cestu do italských teritoriálních vod i přes blokádu a narazila do hlídkového člunu, aby mohla vylodit migranty i proti vůli italských úřadů.

Tento dodatek by měl být Článkem 2 této vyhláška, která se v současnosti vztahuje jen na lodi plavící se pod vlajkou jiných zemí, kdy ty s italskou vlajkou mají plné právo vstupovat na italské území.

Tato nová legislativa tudíž rozšíří konfiskaci plavidel zařizujících ilegální migraci i na ty plavící se pod italskou vlajkou.

Mnozí italští levičáci, nejenže tento bezpečnostní dekret kritizovali, ale také slíbili, že mu budou vzdorovat.

Podle členů národně konzervativních Bratrů Itálie (FdI) např. guvernér Toskánska Enrico Rossi schválil novou místní vyhlášku k obcházení nové legislativy, podle které bude jeho místní správa migrantům poskytovat 600 až 1000 euro měsíčně.

FdI odsuzují Rossiho, kdy říkají: „On nejenže porušuje zákon, ale k páchání tohoto ještě zneužívá veřejných peněz. Tímto způsobem se Toskánsko a ty kraje, které budou postupovat stejně, stanou volným vstupem pro ilegální imigranty do Itálie.“

Podle místní krajské radní Sereny Spinelli mají tyto nové zákony účinkovat proti Salviniho bezpečnostní vyhlášce, která zrušila tzv. povolení humanitárního pobytu.

„Tento toskánských zákon naopak znovu potvrzuje, že přeci existují služby, které jsou nezbytné k zajištění úcty k základním lidským právům, které jsou přiznávány jakékoliv osobě na základě ústavy a mezinárodních standardů,“ obhajuje to Spinelli.

ANGELOS TZORTZINIS/AFP/Getty

CHRIS TOMLINSON

7 Jul 2019

Zdroj: https://www.facebook.com/klub.reformy.cz/?eid=ARC-5VvZFLxLvavd4yB7unBq8D3RFo-Sw856lOEDkJsKlke5OaiTyLMfhLwec2plzVxcZ8hmnImd7fde

Sdílejte přátelům

2
Komentujte

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mina

Populistický?! Redaktůrci, dělejte si srandu jedni z druhých, stejně tendenčních a prodejných, jak jste sami.

Populistické znamená lidové. Naslouchajici vůli lidu.