Salvini pořádá konferenci ke sjednocení až 20 různých evropských populistických stran

Evropská Unie, POLITIKA

Populistický italský ministr vnitra Matteo Salvini má na příští týden do Milána naplánovanou konferenci zaměřenou na sjednocení evropských populistických stran a hnutí před volbami do Evropského parlamentu.

Očekává se, že této konference se zúčastní 20 různých populistických a konzervativních stran a hnutí shromážděných pod sloganem „Směrem k Evropě rozumu“. Salviniho strana Liga říká, že očekávají, že před květnovými volbami se k jejich alianci přidá hodně členů, hlásí rakouské noviny Kronen Zeitung.

Také rakouská Strana svobody (FPÖ) vedená vicekancléřem Heinz-Christian Strachem říká, že se tohoto shromáždění zúčastní, což Strache komentujte: „Je tu jasný záměr dosáhnout společnou dohodu, která by nakonec mohla zahrnovat až tři seskupení.“

Pan Strache dodal, že on osobně se této konference nezúčastní, ale jiní činitelé jeho strany tam budou.

Seskupení z Evropského parlamentu, které se toho nejspíš zúčastní, jsou Evropa národů a svobody (ENF), ke které už teď patří Liga a FPÖ, stejně jako Evropští konzervativci a reformisté (ECR) – členem této skupiny je naše ODS – a Evropa za přímou demokracii (EFDD) – členem této skupiny jsou naši Svobodní.

Tato tři seskupení už jmenoval i europoslanec FPÖ Harald Vilimsky, který tisku řekl, že Salvini se s touto aliancí už předtím v tom týdnu sejde.

K tomuto summitu populistů dochází poté, co Salvini strávil řadu měsíců při kutí nových aliancí a posilování těch starých s populistickými vůdci, jako je francouzská Marine Le Pen, polská strana Zákona a spravedlnosti (PiS) a s maďarským ministerským předsedou Viktorem Orbánem.

Ministerský předseda Orbán na jejich loňské schůzce Salviniho popsala jako „svého hrdinu“, kdy o italském ministru vnitra říkal, že je pro něj „parťák v jeho údělu.“

Salvini od loňského zformování vlády s hnutím Pěti hvězd zažil s Ligou prudký vzestup popularity u italských voličů.

Některé projekce naznačují, že Salvni by mohl se svou Ligou v celém Europarlamentu zformovat to nejsilnější seskupení.

Články o nedávné konferenci pořádané v Budapešti:

Evropská konference o migraci u Orbána v Budapešti

Klaus st.: Chtějí zničit národy. Smíchat nás s migranty. Orbán musí vyhrát!

MARCO BERTORELLO/AFP/Getty

CHRIS TOMLINSON

5 Apr 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/04/05/salvini-to-hold-conference-to-unite-up-to-20-different-european-populist-parties/

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nikdo
2 let před

který blbec píše ty nadpisy?