Salvini Macronovi: Nejsme vaše kolonie!

Evropská Unie, POLITIKA

Poté, co rostoucí napětí kvůli masové migraci mezi Itálií a Francií zase jednou naplno vzplanulo, odmlouvá italský ministr vnitra Mateo Salvini francouzskému příkazu, aby otevřel své přístavy.

Tento populistický ministr vnitra zareagoval na komentáře vznesené francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, který Salviniho peskoval za to, že se tento týden nezúčastnil na konferenci o migraci v Paříži, hlásí Il Giornale.

Salvini s odkazem na migrační konferenci v Helsinkách proběhnuvší tento měsíc řekl: „Kdo si myslíte, že jste? Nejsme vaši zaměstnanci nebo vaší číšníci. My jsme zajeli na oficiální schůzi v Helsinkách, kde jsme byli my ministři všichni.“

„Itálie nebude vaším utečeneckým táborem… Máte také přístav v Marseille, neotravujte nás a netlačte na nás. Jestli od nás čekáte, že podepíšeme dokument, podle nějž si ty lodě budou jezdit do Itálie, tak jste vedle. Italové už nebudou ničí otroci,“ dodal Salvini.

Salviniho buřičské odmlouvání přichází poté, co Macron tento týden oznámil, že 14 členských států Evropské unie se shodlo na Franko-Germánském návrhu, podle nějž se budou přijíždějící migranti přeposílat do různých zemí, což si pochvalně označili za „mechanismus solidarity.“

Nový tlak na mechanismus přerozdělování migrantů přichází koordinovaně s tím, jak přívozní lodě neziskovek pro migranty hromadně zase obnovily ve Středozemním moři své aktivity i přes politiku zavřených přístavů zavedenou italskou populistickou koalicí.

Tato situace přivodila i to, že kapitánka SeaWatch Carola Rackete byla zatčena, když si po dvoutýdenním čekání s dvěma tucty migrantů na palubě svého plavidla probourala cestu do přístavu tarany člunů pobřežní stáže skrze italskou blokádu.

Také ostatní neziskovky souběžně obnovily své aktivity u pobřeží Libye v zóně hledání a záchrany (SAR) včetně Doktorů bez hranic (MSF), kteří oznámili svoji novou misi se svou novou lodí Ocen Viking, se kterou začnou tento měsíc.

Toto není poprvé, kdy se do sebe Salvini s francouzským prezidentem pustili, kdy se Macron dokonce prohlásil za „šéf-odpůrce“ Salviniho a ostatních populistů v Evropě, zatímco Salvini o tomto francouzském vůdci mluví jako o „pokrytci“.

Zdejší článek o plánech toho politického seskupení v EU, k němuž patří současný předseda Europarlamentu:

Byrokrat nominovaný na příštího šéfa EU: Sjednocení Evropy s Afrikou ‚je věcí, k níž jsme předurčeni‘

Zdejší článek o obnovení činnosti Lékařů bez hranic při zásobování kontinentu lidskými posilami:

Lékaři bez hranic obnoví záchranné akce na moři

Zdejší článek o tom, jak tuto činnost Lékařů bez hranic přispíváme i my díky pokrokové politice Pirátů a jejich moudrému zacházení s veřejnými penězi:

KDO FINANCUJE PŘEVÁŽENÍ MIGRANTŮ PO MOŘI?

AFPCHRIS TOMLINSON

26 Jul 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/07/26/salvini-macron-we-are-not-your-colony/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
spooky
11 měsíců před

Co to je zase za blábol.Takže podle vás ministr Salvini,protože nesouhlasí s přílivem ekonomických migrantů je populista?Proč to samé nenapíšete o francouzském prezidentovi Makronovi,který se snaží,nechápu z jakého titulu,úkolovat ostatní státy,jak se mají v otázce migrace zachovat.