Salvini hájí svého spolustraníka, co zastřelil marockého migranta

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Člen strany Liga Mattea Salviniho dostal domácí vězení, když smrtelně střelbou zranil marockého migranta, kdy tento politik argumentuje, že šlo o sebeobranu.

Radní za stranu Liga Massimo Adriatici v úterý kolem 22:30 h v lombardském městě Voghera střelil 39letého marockého migranta Younse Boussetaouiho, který byl údajně popisován jako často násilný a byl znám spácháním několika zločinů. Tento politik, právník a bývalý policista, který je městským radním pro bezpečnost, se údajně dostal s oním migrantem do konfliktu v místním baru.

„Šel jsem do Piazza Meardi, kde jsem si všiml muže obtěžujícího zákazníky u baru. Šel jsem k němu a napomenul jsem ho a také jsem ho požádal, aby odešel, načež jsem zavolal policii. Když slyšel, že volám, vrazil do mě, že jsem spadl. A v tom okamžiku vyšla z pistole, kterou jsem už držel, rána,“ řekl podle novin Il Giornale pan Adriatici.

Poté, co zbraň politika z Ligy upadlého na zem vystřelila, byl Boussetaoui zasažen do hrudníku. Maročana odvezli do nemocnice, kde na zranění krátce po příjezdu zemřel.

Poslanec Europarlamentu za Ligu Angelo Ciocca tvrdil, že jde o případ „jasné sebeobrany.“

„Kdyby tam nepřišel ten muž, radní za Ligu, který býval v minulosti policistou, co věci nenechal být a zasáhl na obranu dívky obtěžované tím Maročanem, tak bychom se teď nejspíš bavili o násilí na té nevinné dívce,“ tvrdil Ciocca.

„Mělo to dynamiku nepochybné sebeobrany a doufám, že se z té události nebude kořistit politicky. Možnost sebeobrany je vždy legitimním právem,“ dodal.

Případ komentoval i Matteo Salvini tvrzením, že Adriatici je bývalý policista a právník, kdy žádal, aby se počkalo, až ten incident zrekonstruují vyšetřovatelé, místo aby ho někdo odsuzoval.

Prokuratura v Pavia mezitím oznámila, že zkoumá, zda nejde o případ nepřiměřené sebeobrany, když už zamítla výchozí hypotézu o vraždě.

Matteo Salvini je dobře známým zastáncem sebeobrany a vlastnictví zbraní. Když byl Salvini ministrem vnitra, tak roku 2019 prosadil zákon o liberalizaci obrany domova. Tento italský senátor rovněž tlačil na stát, aby těm, kdo jsou obviněni ze zločinů při obraně svého domova nebo majetku, zajistil osvobození od právních poplatků.

Getty Images

CHRIS TOMLINSON

24 Jul 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/07/24/salvini-party-member-argues-self-defence-after-shooting-moroccan-migrant/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
11 měsíců před

Salvini je zodpovědný občan, prozíravý politik a člověk bránící hodnoty, které jsou fundamentem naší evropské civilizace. Salvini je demokrat.