S tím, jak si švédská levicová vláda neví rady s násilnostmi gangů, se do vedení v průzkumech dostali populisté

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

V novém průzkumu veřejného mínění se populističtí Švédští demokraté poprvé dostali před vládnoucí Sociální demokraty, kteří si neví rady s běsnícím násilím gangů a s vlnou explozí po celé zemi.

Průzkum vedený Demoskop je prvním, v němž Švédští demokraté zvítězili v šetření vedeném průzkumovou firmou, když dosáhli 24 procent hlasů, čili skoro každého čtvrtého švédského voliče, hlásí švédské noviny Aftonbadet.

Vůdce Švédských demokratů Jimmie Åkesson řekl, že jej výsledek průzkumu nešokoval, s poznámkou: „Ten trend jsme pozorovali celý podzim, během něhož jsme Sociální demokraty doháněli.“

„Dávno přeci tvrdím, že dříve či později se my staneme největší stranou. Už řadu let neustále mluvíme o zločinnosti gangů, eskalující se ztrátě bezpečí, migrační politice, která nefunguje, a integrační politice, která situaci ještě zhoršuje,“ dodal.

Švédští demokraté už roky vyzývají ke skoncování s masovou migrací a též navrhují použití armády na pomoc policii, aby získala kontrolu nad zločinem ovládanými no-go zónami, kde jsou hlavním problémem násilné gangy.

„Čím dál více lidí ty problémy ve svém každodenním životě zažívá a zaujímá k nim vztah. Tím se tedy stáváme důvěryhodnou alternativou,“ řekl Åkesson.

Nárůst věrohodnosti tato populistická strana zažila tento týden, kdy se k ní přidali centro-pravicoví Umírnění a Křesťanští demokraté (KD) v navrhování hlasování o důvěře k ministru spravedlnosti Morganu Johanssonovi ve švédském parlamentu.

Johansson ale toto hlasování o důvěře v pátek ustál díky podpoře Centristické strany a Liberálů.

„Ovšem tím, kdo zvítězil nejvíce, byl Jimmie Åkesson. Tím, že vznesl prohlášení o nedůvěře, se objevil jako vůdce opozice a vytvořil tak konzervativní blok, o kterém obvykle mluví,“ okomentovala to reportérka ze švédského vysílače SVT Elisabeth Mormorstein.

ESSICA GOW/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

17 Nov 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/11/17/sweden-populists-top-poll-as-leftist-govt-struggles-with-gang-violence/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments