S tím, jak propukly protesty kvůli ‚pobuřujícím‘ karikaturám, tak se šéf z OSN dožaduje úcty k muslimskému světu

MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, Terorismus

Šéf orgánu OSN proti extremismu ve středu vyjádřil „hluboké obavy“, jelikož muslimové celého světa reagovali na karikatury zobrazující Mohammeda tvrzením, že „urážky náboženství a posvátných náboženských symbolů provokují nenávist a násilný extremismus.“

Miguel Angel Moratinos, který vede Alianci civilizací Spojených národů, promluvil během narůstajícího hněvu islámského světa kvůli francouzské reakci na brutální veřejné uříznutí hlavy učiteli, který svým žákům ukázal karikujcí obrázky jako součást výuky o svobodě slova.

Prezident Emmanuel Macron na základě svobody slova rozhodně obhajoval publikace karikatur zobrazujících Mohammeda, čímž vyvolal rozhněvané protesty muslimů a kampaně k bojkotu francouzských produktů.

Tento vysoký reprezentant OSN má podle prohlášení „hluboké obavy z rostoucího napětí a z případů netolerance spuštěných publikací satirických karikatur zobrazujících proroka Mohammeda.“

„Ty pobuřující karikatury vyprovokovaly také násilné činy proti nevinným civilistům, kteří byli napadeni pouze kvůli svému náboženství, víře či etnicitě,“ řekl Moratinos v prohlášení, aniž by výslovně mluvil o Macronově obhajobě těchto obrázků.

„Urážky náboženství a posvátných náboženských symbolů provokují nenávist a násilný extremismus, což vede k polarizaci a k fragmentaci společnosti,“ varoval.

Hodiny poté, co Moratinos vyzval ke klidu a mírovému porozumění francouzská policie „zneškodnila“ a zatkla muže po útoku nožem uvnitř kostela ve městě Nice, po němž zůstali nejméně tři mrtví a několik raněných, jak už o tom Breitbart London referoval.

K jinému incidentu poté došlo ve francouzském městě Avignon. Policie tam během přestřelky zastřelila ozbrojence křičícího „Allah Akbar“, ale nikdo další nebyl údajně zraněn.

Ve třetím incidentu ze čtvrtka byl zatčen útočník s nožem před francouzským konzulátem v Saúdské Arábii, kde se pokusil útočit na stráž. Strážce byl probodnut „ostrým nástrojem“ a byl převezen do nemocnice.

Francie ten útok odsoudila a Saúdskou Arábii vyzvala, aby na okolnosti kolem toho probodnutí „vrhla světlo“.

K tomuto článku přispěla AFP

ARIF ALI/AFP via Getty

SIMON KENT

29 Oct 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/middle-east/2020/10/29/u-n-chief-demands-respect-for-muslim-world-as-protests-erupt-over-inflammatory-cartoons/

Sdílejte přátelům

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments