S tím, jak italská levice pracuje na otevření hranic, se počet lodí neziskovek ve Středozemí hned zvýšil na deset

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Teď už ve Středozemním moři operují neziskovky s deseti přívozními plavidly pro migranty, neboť Demokratická strana levicového establishmentu usiluje o znovuotevření italských přístavů.

Demokratická strana (PD) vedená Nicolou Zingarettim dala jasně najevo, že by ráda zrušila migrační a bezpečnostní vyhlášky zavedené populistickým vůdcem Matteo Salvinim a znovu otevřela zemi pro neziskovky, píše Il Giornale.

Neziskovky, které asi tuto novou politiku čekají, hned vystupňovaly svoji aktivitu v zóně hledání a záchrany (SAR) u pobřeží Libye. Tento list tvrdí, že neziskovky, které kromě jedné všechny sídlí mimo Itálii, mají už v zóně SAR celkem deset plavidel.

Ta jediná v Itálii sídlící neziskovka Mediterranea Saving Humans (Středomořská záchrana lidských bytostí) už v rámci pozvolna probíhajícího změkčení přístupu s novým vedením dostala v pondělí povolení, aby v Itálii s 31 migranty na palubě zakotvila kvůli zdravotním problémům ubohých uprchlíků, neboť řada z nich je prolezlých parazity prašiviny, a tak se jim právo na Itálii nemůže upírat.

Tento krok dotčená neziskovka nesmírně oslavuje a píše: „Jejich odysea skončila a na horizontu jsme spatřili špetku humanity. Vítejte v Evropě!“

Také německá neziskovka Mission Lifeline (Mise linky života), na kterou se vztahuje trvalý zákaz na vstup do italských teritoriálních vod, se rozhodla, že v pondělí na Eleonore vylodí 104 migrantů, přičemž se do italských vod bez povolení vlámali, ale Guardia di Finanza zatím ještě nezrušené vyhlášky poslouchá, a tak je zadržela.

Kapitán Kalus Peter Reisch ignoroval zákaz vstupu, když vyhlásil nouzový stav, takže byl zatím eskortován do přístavu Pozzallo a jeho loď italské úřady zabavily.

Všem migrantům ovšem dovolili z plavidla vystoupit a mluvčí Evropské komise řekla, že se vynakládá veškeré úsilí, aby se migranti spravedlivě rozdělili mezi členské státy Evropské unie.

Akce kapitána Reischa je zrcadlovým obrazem té, kterou se Sea Watch provedla její kapitánka Carola Rackete, která se svou lodí koncem června násilně prorazila do italských vod a byla následně zatčena. Ta a kapitánka Pia Klemp by potenciálně mohly dostat trest vězení za pomoc ilegální imigraci.

Tato změna ve směřování politiky masové migrace představuje významný odklon od politik bývalého ministra vnitra Matteo Salviniho, pravicového populisty, který zaškrtil počet migrantů, kteří hynuli na loďkách pašeráků lidí, jež je do Evropy vozili na chatrných plavidlech nezpůsobilých pro zámořskou plavbu, tím, že se takové plavby přestaly vyplácet. U Italů byl tento postoj populární a v průzkumech jeho straně Liga prudce narůstaly preference.

Ale příležitost, aby tento postoj znovu zavést, bude teprve muset přijít, protože po kolapsu italské vlády z minulého týdne, místo toho, aby v zemi proběhly volby, tak skupina levicových stran uplichtila novou koalici, aby Italskému lidu upřela možnost do věci mluvit.

ARIS MESSINIS/AFP/Getty

CHRIS TOMLINSON

3 Sep 2019

Další články k tématu:

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/09/03/ten-ngo-ships-operating-med-italian-leftists-push-opening-borders/

Sdílejte přátelům

1
Komentujte

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Já veterán

No, esli to levičácí otevřou a Salviniho dekrety zruší, pak ne že budou v Itálii nové volby, tam bude povstání….