S teroristy spjatí islamisté se shromáždili před parlamentem v Kodani k modlitbám, dánští populisté na to reagovali pálením Koránu

MULTIKULTURALISMUS, Terorismus

Islamisté náležející organizaci Hizb ut-Tahrir spjaté s terorismem uspořádali v pátek v Christianborgu v centru Kodaně masovou modlitbu. Souběžně s tím pořádala k imigraci kritická strana Stram Kurs (Striktní kurz) poblíž proti-demonstraci, a tuto demonstraci kritizovala, přičemž pekli „bůček á la Korán“, kdy na grilu pálili Korán.

Cílem Hizb ut-Tahrir, který pro sebe tato organizace vyhlásila, je zrušení demokracie a nastolení společnosti řízené islámským právem šaría místo ní.

V Rusku je tato organizace zakázaná a klasifikovaná jako teroristická organizace. V Německu je tato organizace vyhlášena kvůli anti-semitismu a anti-izraelské propagandě za ilegální. Rovněž Čína, Turecko, Egypt a ještě několik dalších arabských zemí tuto organizaci zakázalo.

Pořádající organizace byla rovněž vystavena několika vyšetřováním kvůli teroristickým útokům ve Skandinávii. Terorista s náklaďákem Rachmat Akilov, který v roce 2017 ve Stockholmu zabil 5 lidí a 15 jich vážně zranil, tuto organizaci na Facebooku pořád lajkoval a sdílel.

V pátek v 12:30 h se před dánským parlamentem shromáždila asi stovka příznivců Hizb ut-Tahrir, aby se zúčastnili modliteb pořádaných touto organizací na protest proti tomu, co považují za k islámu nepřátelské klima v této zemi.

Uvedená organizace viní „nenávistné“ politiky a média této země ze situace, která vyvolává útoky na muslimy.

K imigraci kritická strana Stram Kurs s vůdcem strany Rasmusem Paludanem v čele na to reagovala souběžný uspořádáním proti-demonstrace u této masové modlitby.

Puland řekl novinám Berlingske Tidende, že tato strana protestuje proti Hizb-ut-Tahrir, protože jsou nedemokratickou organizací, která touží po nadvládě, což o sobě podle Pulanda jasně prohlašují.

Několik lidí se té protidemonstraci snažilo bránit, což vedlo policii k zásahu. Avšak kordon mezi demonstranty a proti-demonstranty větší srážky znemožňoval.

By Emma R. 24 March 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/03/terrorist-linked-islamists-gathered-to-pray-outside-parliament-in-copenhagen-danish-politicians-responded-by-burning-the-quran/

 

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments