Russiagate 2.0? Angela Merkel tvrdí, že má ‚tvrdé důkazy‘, že jí Rusko hacklo emaily

Cenzura a informační manipulace, NWO

Jako ozvěna nepodložených tvrzení od zkrachované americké prezidentské kandidátky Hillary Clinton prohlásila německá kancléřka Angela Merkel, že má „tvrdé důkazy“, že ruští zpravodajští operativci jí hackli emailové účty.

Dr. Merkelová řekla, že „kybernetické matení a překrucování faktů“ jsou součástí „ruské strategie“ s dodatkem, že „bohužel na tomto závěru, k němuž jsem dospěla, není nic nového.“

„Mohu poctivě říci, že mě to trápí. Každý den se snažím budovat lepší vztahy s Ruskem a na druhou stranu jsou tu takové tvrdé důkazy, že ruské síly páchají něco takového,“ řekla Merkelová německému parlamentu.

Prohlášení Merkelové přichází po zprávě německého magazínu Der Spiegel, který citoval anonymní zdroje z vlády tvrdící, že ruská vojenská zpravodajská služba GRU této německé vůdkyni v roce 2015 hackla emaily.

Zpráva tvrdí, že údajný v Moskvě sídlící hacker s uživatelským jménem „Scaramouche“ se hacknul do emailových účtů německého parlamentu a napadl dva z účtů paní Merkelové.

„Podle odhadů odteklo pryč celkem asi 16 gigabytů dat. Patřily k nim asi tisíce emailů z kanceláře Merkelové,“ tvrdila zpráva.

Zpráva však přiznává, že jaké informace to údajné hacknutí obsahovalo, „nelze už s naprostou jistotou určit.“

Tato tvrzení Merkelové připomínají předchozí skandál, v němž byla ze špehování německé vůdkyně obviněna Obamova administrativa.

Úniky z NSA od amerického vynašeče Edwarda Snowdena z roku 2013 údajně ukazovaly, že Obamova administrativa odposlouchávala telefonní hovory kancléřky. Německé noviny později referovaly, že tohle slídění v roce 2010 osobně podepsal Obama.

V době těchto obvinění odmítl Bílý dům říci, zda Dr. Merkel špehoval, jen sdělil, že momentálně NSA její telefon neodposlouchává a nebude ani v budoucnu.

Merkelová v reakci na Snowdenova odhalení prezidenta Obamu pokárala tvrzením: „Špehování je mezi přáteli nepřijatelné.“

Prezident Obama později přiznal, že: „Snowdenova odhalení bezpochyby poškodila dojem, jak vnímají Němci vládu USA a naši zpravodajskou spolupráci.“

Německo v roce 2015 zrušilo kriminální vyšetřování této záležitosti z důvodů nedostatečné spolupráce ze strany NSA.

Na společné tiskové konferenci v roce 2017 uvedl prezident Donald Trump, že to, že byli špehováni Obamovou administrativou, je čímsi, co mají on a Merkelová „společného“, když se vyjadřoval k tvrzením, že jeho předchůdce během prezidentské kampaně 2016 odposlouchával Trump Tower.

„Myslím, že přinejmenším, co se týče odposlechů předchozí administrativou, máme spolu asi něco společného,“ řekl Trump obracející se na Merkelovou.

MICHAEL KAPPELER/POOL/AFP via Getty ImagesKURT ZINDULKA

14 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/05/14/merkel-claims-to-have-hard-evidence-that-russians-hacked-her-emails/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
2 let před

Ta rozvrátila celou Evropu a chce hodit vinu na někoho jiného ? Já ne, já muzikant ? Němci rozpoutali 1 světovou válku a dostali na frak, rozpoutali druhou sv.válku a dostali znova na frak a to chce rozpoutat ještě i tu třetí sv.válku ? To bych už potom byl za to aby se Německo vymazalo z mapy světa i s lidmi a pak už bude světový mír bez keců !!!