Rusko v děsivé eskalaci blokuje všechny lety EU, které oblétají Bělorusko

Mezinárodní konflikty, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO

Korespondent Sky New’s Europe Adam Parsons referuje o ohromné znepokojivé eskalaci mezi EU a Ruskem v návaznosti na nedělní odklonění letounu Ryanair nad Běloruskem se zatčením Romana Protaseviče. Evropští dopravci se teď vyhýbají běloruskému vzdušnému prostoru kvůli široce založenému odsuzování toho, co se teď nazývá „státním únosem,“ když běloruské stíhače MiG eskortovali letoun mířící do Litvy k přistání v Minsku, kde se úřady na základě předchozích obvinění zmocnily onoho aktivisty proti Lukašenkovi i s jeho dívkou.

Teď britský Sky News referuje, že Rusko „znemožňuje letům EU ve vstupu do ruského vzdušného prostoru, POKUD tyto letouny cestou do něj obletí běloruský vzdušný prostor.“

Parson to dále rozvádí, kdy zdůrazňuje: „Vezmeme-li v úvahu velikost ruského vzdušného prostoru a polohu Běloruska, tak je to závažný krok.“

To by také mohlo znamenat začátek „bitvy“ o kritický důležitý vzdušný prostor Východní Evropy a Baltu a o letové trasy, jelikož řada zemí po kontroverzi s Ryanair také zakázala lety aerolinkám Belavia (tj. státním aerolinkám Běloruska), když to zase prezidenta Alexandra Lukašenka zaměřilo do hledáčků Západu a vyvolalo to rozšiřování sankcí.

Toto vše by potenciálně mohlo ekonomicky zdevastovat obě strany, a pokud to bude narůstat, tak to téměř jistě naprosto rozvrátí mezinárodní dopravní trasy, jelikož teď po pandemických lockdownech čím dál více a více lidí nasedá zas do letadel.

A už to začíná…

Do úterka se se běloruský vzdušný prostor zjevně skoro vyprázdnil…

Via Flightradar24

Rozbíhá se to…

BY TYLER DURDEN

THURSDAY, MAY 27, 2021 – 10:17 AM

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/russia-barring-any-eu-flights-circumnavigate-belarus-alarming-escalation

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments