Rusko říká, že po uplynutí embarga OSN, nemá „žádný problém“ s dodáním raket S-400 Íránu

Mezinárodní konflikty, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO

Írán v současnosti provozuje protiletecké obranný systém S-300, ale než tento měsíc uplyne významné zbrojní embargo OSN, což USA zpochybňují, tak Rusko zase důrazně poukazuje, že je připraveno do Íránu poslat pokročilejší systém S-400.

Poslední komentáře k této záležitosti pronesl v sobotu ruský velvyslanec v Teheránu Dzahagaryan, který v sobotu řekl íránským novinám, že „pro Moskvu to „nebude žádný problém“, čímž v podstatě signalizoval, že taková dohoda má zelenou.

„Jak víte S-300 už byly dodány. Rusko nemá žádný problém s dodáním S-400 Íránu. S tím od samého počátku nebyl nikdy problém,“ řekl velvyslanec.

Zbrojní embargo OSN uplyne 18. října, ale Washington slíbil, že bude jednat sám a po neúspěšném americkém pokusu obnovit prodloužení sankcí uvalí sami embargo. Evropští signatáři jaderné dohody z roku 2015 odmítli, že USA k tomu mají právo, neboť se v roce 2018 stáhli z JCPOA.

V tomto smyslu velvyslanec Dzahagaryan uvedl, že Rusko „zaujímá rozhodný postoj proti Spojeným státům a vyzval tři evropské signatáře této dohody, aby s nimi drželi společný postoj.“

„Ale záležitost, ke které se chci vyjádřit, je velice důležitá: tři evropské země Spojené státy nepodporují, ale dále kritizují íránské aktivity v regionu. Na druhou stranu říkají, že zbrojní embargo na Írán by se mělo zrušit,“ řekl v interview. Kromě toho ale říkají, že Írán by ve svých aktivitách neměl pokračovat. Ruská strana od počátku říká, že nebude mít žádný problém ty zbraně od 19. října Íránu prodávat.

V očekávání uplynutí embarga OSN ruský náměstek ministra zahraničí Sergei Ryabkov Interfax naznačil, že Rusko využije této „příležitosti“ k zákonným prodejům zbraní Íránu, jakmile embargo uplyne:

„Pro naši spolupráci s Íránem se objeví nové příležitosti, jakmile 18. října uplyne zvláštní režim uvalený Radou bezpečnosti OSN rezolucí 2231.“

„Rozsah této spolupráce a oblasti, v níž se rozvine, to je už další otázka,“ dodal.

Ryabkov dodal, že ruská spolupráce s Islámskou republikou „nemá nic společného s protizákonnými a ilegálními činy administrativy USA, která se pokouší zastrašovat celý svět.“

Náhledový obrázek: Russian S-400 file image

by Tyler Durden

Mon, 10/05/2020 – 04:15

Konec formuláře

Zdroj: https://www.zerohedge.com/markets/russia-says-no-problem-delivering-s-400-missiles-iran-when-un-embargo-expires

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
David Langr
15 dní před

Už jen ten počátek-„Rusko říká“ mi zní doslova komicky! Vždyť Rusko resp. Říše zla, jak ho trefně nazval R.Reagan, vše co „říká“ ústy ( tlamou) Puťky, Lavrova, Šojgua či Peskova, je nutno kvalifikovat přinejmenším jako LEŽ, , nic jiného ta svoloč nezná , než lež!! Déle komentovat mužiky nehodlám, nestojí mi ani za odplivnutí !!